С какъв препарат да пръскам люцерната

• V
    Моля за съвет тази година засях 50 дк.люцерна има много плевели-житни и широколистни.Фузилад или пулсар
  • J
    добър ден колега видях тема и искам да попитам люцерната е млада сята е март месец ако напръскам сега дали ще има ефект
  • D
    Здравейте колеги, люцерната съм я насадил миналата година. В нея има всякакви плевели - балур и всичко останало. С колко грама Пулсар трябва да пръскам на декар и кога? Благодаря предварително.
  • M
    на 200л вода колко пулсар се слага колеги
  • M
    Тренд е прилепител дозата е 20-30 мл на декар
  • P
    Еклипс на 80мл и нямаш проблеми. Има и остатъчно почвено действие.
  • K
    Благодаря колега за информацията.
  • T
    Колега въпроса с карантинния срок при този продукт не е важен в смисъл че има достатъчно наземна листна маса която да се развие и да понижи съдържанието на хербицида в окосената маса не забравяй че имаш и период на сушене на полето с прякото влияние и на слънчевите лъчи .
  • K
    Здравейте! Искам да попитам как седи въпроса с карантиния срок защо е 90 дена слет напръскване ? Ако не се спази имали опаснос от натравяне на животните ?
  • J
    пръсках с пулсар 120 на декар но сега луцерната е пална с балур мога ли да праскам и с фузилат
  • M
    Снимка 2
  • M
    Това е при мен.Става ли за пръскане?
  • V
    ок,само 2 часа да не завали
  • G
    И тест за бременност да му направиш,няма да имаш проблем! Шегувам се,действай да не те завали!
  • V
    мерси,да направя ли тест за съвместимост
  • G
    Едно шише! Разбий го предварително в 10л.туба от мин.вода и после го излей в пръскачката! Иначе се утаява!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

218 1
1704 1

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

320742 4

Браншеста мана по пшеницата

fendtpower: няма такава доза 2 гр на Дербито бъркаш дозата започва от 2.5 до 3.3

16791 14