Колеги помогнете да намеря таблицата със сеитбените норми за румънска сеялка!

• I
    Колеги помонгнете да намеря таблицата със сеитбените норми за румънска сеялка.Благодаря предварително.
  • S
    Някой от Вас да е сял царевица за силаж я румънска сеялка. Мисля да сложа към 8300 семена на декар.
  • T
    Ами може да се сметне.Един декар с редова сеялка (6 реда-4.20м) е 238 метра разстояние- даже имаше скоро подобна тема. Ако семената ти са на 25см (0,25 метра) то един ред от сеялката за 238 метра пуска 238/0.25 =952 семена. Имаш 6 реда по 952 семена в ред за декар това прави 6x952 =5712 семана на декар. Надявам се сметката да е точна ако греша да ме поправят колегите.Аз слънчогледа го сея на 22,4 см в реда.Това се получава при 22 зъба отпред и 9 отзад с диск с 14 отвора.Семената на декар тогава стават 6375, но все пак нали има и пропуски.Има и друг вариант -30 зъба отпред и 10 отзад 16 дупки на диска -семената са на 23.8 см в реда и стават точно 6000 на декар. Колеги проблема не винаги е пропуските те се получават повече когато се сее царевица поради тежките семена и слабия вакуум на румънските сеялки а по големият им проблем е голямото провлачване поради конструкцията и ниската маса на секцията.Поради тези проблеми много сеялки от подобен тип са отдавна по пунктовете за отпадъци
  • E
    За нищо, дано да съм бил полезен.Спорна сеитба!
  • A
    Благодаря колега всичко ми стана ясно!!! :-))
  • E
    Ами може да се сметне.Един декар с редова сеялка (6 реда-4.20м) е 238 метра разстояние- даже имаше скоро подобна тема. Ако семената ти са на 25см (0,25 метра) то един ред от сеялката за 238 метра пуска 238/0.25 =952 семена. Имаш 6 реда по 952 семена в ред за декар това прави 6x952 =5712 семана на декар. Надявам се сметката да е точна ако греша да ме поправят колегите.Аз слънчогледа го сея на 22,4 см в реда.Това се получава при 22 зъба отпред и 9 отзад с диск с 14 отвора.Семената на декар тогава стават 6375, но все пак нали има и пропуски.Има и друг вариант -30 зъба отпред и 10 отзад 16 дупки на диска -семената са на 23.8 см в реда и стават точно 6000 на декар.
  • A
    Благодаря Колега за информацията и отделеното време! Помолих ако някой има възможност да ми даде цялата схема, защото така ми е трудно да определя колко дупки на диска ми осигуряват 6000 слънчогледови семена на дка. Спорна на всички !!!
  • E
    Ами при зъбни колела 30 отпред и 11 отзад разстоянията са ти следните: -при 7 дупки на диска -50см между растенията в реда -при 14 дупки-25см -при 16 дупки-21,8 см -при 22 дупки-15,8 см
  • A
    Колеги никой ли не може да помогне ?!?! Спорна седмица !!
  • A
    Здравейте колеги, Много ще съм Ви благодарен ако някой ми помогне със схема (таблица) за Румънска сеялка. Съотношението на зъбните колела е 30/11 искам да докарам норма 6000 семена на дка. слънчоглед. Предварително Ви Благодаря за отделеното време и усилия!! Спорна на всички !!!
  • S
    всичко е както трябва тук таме има по две семки всичко е заради фракцията след дни почвам царевицата
  • I
    Пробиваш отвори 2,5 като преди това проверяваш не разпробитие дискове дали четвартития отвор е точно по средата - ако не е просто няма как да настроиш чистачите
  • S
    имам проблеми със сеидбата на слънчогледа- сея с румънка 6 редова, кажете какви дискове да ползвам , на едно завъртане пукска 2- пъти по две семена като дупките на диска са 14, играх си със семечистача и в единия случай не пуска въобще семена а в другия пуска по 2 и по 3 на отвор. видях се в чудо, отоворите на сковете са 3мм и 2,5 мм. Моля дайте съвет
  • V
    тази е с гумени притъпкващи колела - по-новия модел.
  • D
    колеги публикувайте я за да мога да си я сваля мерси предварително
  • L
    Колеги дайте и на мен таблица ако е удобно! Благодаря ВИ предварително!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Избор на сеялка за слята повърхност- западна или турска

Здравейте колеги, искам тази година да сменя сеялката, тъй като до сега караме с СЗУ 3....

417 0

Мнения за пролетна сеялка Амазоне!!!

Мнения относно сеялка Амазоне ed 602k, ed 452.

167 0

Избор на сеялка

Miroslav255: Анкерна или дискова? Нова или употребявана? Така зададен въпроса ти не е много ясен. Дай м...

363 3

Защо избягват 4 редовите сеялки?

То ясно, че маркира няма да може да дойде абсолютно точно, ама толкова ли е голям проблема...

414 0

Таблица за сеитбена норма на есенна сеялка

Здравейте колеги, наскоро се сдобих със есенна сеялка ССП 3.6 на Реном Новачене. Интересув...

327 0