Зайката ми преноси 9 дни и роди - споделете опит

• T
    Купих си женски бял великан на едно раждане. Там на място я заплодих с бял великан и си купих отделно един мъжки бял с идеята да ги развъдя. След,като мина един месец тя не роди и я заплодих с моя мъжки,който си взех.Мина 1 месец и тя пак не роди. Изчаках я още 5 дни и пак я заплодих., мъжкия и скочи 4 пъти.Нямаше никакви признаци за раждане хранеше се скачаше, няма свито гнездо, обаче сега 4 дни след като я заплодих тя роди 2 зайчета, който намерих сутринта умрели.Много съм изненадан,никъде не съм чел за такава ситуация.Тя преноси 9 дни. На някой случвало ли му се е? И какво да правя от тук нататък? Дали женската ще е добра майка от тук нататък или нещо е повредена и се налага да я бракувам. Иска ми се пак да опитам да я заплодя, но незнам колко време сега да я изчакам. Колеги дайте ми съвет.....
  • T
    Zdraveite kolegi .ot skoro imam zaici I ne razbiram.mnogo .izkam malko informaciq.zaikinqtami be6e.sko4ena ot dva majkarq .kakvo 6te state.jenskata e 4erven burgundski A majkite ko4ovat 4eren I 4erven br
  • E
    Здравейте реших да си изкарам малки зайчета и загоних зайката ми която е на 1 година, първия път не роди само си направи гнездо и явно си ги е изяла изчаках до 50 дена но нищо втори път я загоних и роди на 32 ден и то 13 заека но беше родила извън гнездото и беше легнала над тях и те бяха умряло всички реших трети път да я загоня и днес направи 32 дена но не роди пък мърдат в корема и зайчета и искам да ви питам до колко дена нанасят обикновено
  • T
    Вече зайката ми роди три броя, гледа ги добре, храни ги, само се омъкна прекалено много, чак на шията и отстрани до кожа и първите дни след като роди продължаваше да се мъкне. Вида и в момента не е добър, но се радвам, че тя и малките са живи и здрави.
  • T
    Благодаря ти за ценния съвет.
  • J
    Здравей колега, и на мен ми се случи подобно нещо,но моята беше много стара 5г.Роди четири и ги разхвърга въпреки,че си беше направила идеално гнездо.Лекарството което те интересува се казва окситоцин.А за разгонване се ползва гравохормон или фулигон.Ще се информираш за дозите във вет.аптека.Успех.
  • T
    Споделих за проблема си с много хора.Мой познат ми каза, че е чувал, че в случайте, когато зайката преноси повече от 4 дни и си сигурен, че е бременна и се дават лекарства с които се предизвиква раждане., но и той не е запознат точно какво се дава и как се процедира. Иначе мисля моята да я пробвам пак след няколко дни. Ще е добре някой да пише, ако знае подробности за това какви лекарства се дават и как точно се процедира.
  • T
    Точно така стана, но аз я пуснах да я заплождам на 35 ден, а тя роди на 39.Притеснява ме голямото преносване. И на мен ми се иска да опитам пак да я заплодя, а сега според теб колко време да я изчакам преди следващото заплождане?
  • N
    Ako pravilno sum razbrala zaikata e bila pusnata povtorno na mujkiq, dokato ste q 4akal da se okuchi. Ako e taka mislq, che za tova zaikinqta e rodila murtvi zaichetata. Na men mi se e sluchvalo dadena jenska da ne se zaplodi dori ot 2 pat, no na 3 pat tq rodi i stana mnogo dobra maika! Mislq che ne e povredena.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

199 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

351 1

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

341 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

453 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

2041 1