Изграждане на поливна система - как да си направя?

• L
    Здравейте.Търсих във форума но не открих темата ,която ме интересува.Интересува ме изграждането на поливна система за площ около 30дка.Източника ми е кладенец с дълбочина 10м.Вода колкото искаш.Решил съм да сия правя сам,така че помагайте.Избор на помпа,тръби,наземни или подземни,разпръсквачи/пръскала,дюзи,водни оръдия и др./Нямам електричество на имота,няма и наклон.Касае се за поливка на люцерна.
  • I
    може със автоматични пръскали, предполагам че няма да вреди на дръвчетата освен ако не ги залива, но не знам до колко няма да е вредна люцерната за тях, мога да питам хора с опит, до колкото знам тормози малко, за това се оре и копае покрай тях в крайна сметка!
  • L
    Никой ли няма идея как да стане
  • L
    И аз имам едно питане към знаещите.Искам да създам градина от орехови и сливови дръвчета,като разстоянието между тях да го насея с люцерна.Та въпросът ми е как ще е най удачно де е поливам като това не вреди на дръвчетата.Ако некой помогне благодаря
  • K
    Здравей колега преди време бях на същият кръстопът и едни приятели ме насочиха към една фирма в Пловдив ако искаш ще ти дам координати ,ако все още не си си решил проблема.
  • H
    http://www.novitaprim.com/shop.php?dg=7&dv=33 Това е сайта на вносителя на италианските разпръсквачи Симе.Свържи се с човека, в час е с изграждане на поливни системи.
  • A
    Проблема на оръдието е, че ако поливаш след като люцерната е пораснала, където пада по-силната струя ще събори люцерната. Моят съвет е малки дъждовали наредени на подвижна установка. http://svemar.net/bg/product-view/30/23.html
  • L
    Хайде бе колеги помагайте.Насочил съм се към водно оръдие.Дайте инфо за фирми внасящи от чужбина.Също така и помпа да го храни.Ще вадя вода от 8-10м.
  • P
    ako e samo za lucerna napravi si mobilna polivna sistema s trybi ili pojarni marky4i i razpryskva4i izbora na pompa trabva da esyobrazen sys debita na kladeneca imam polivna c-ma ot ruska pompa i 4 pryska4a sila 20 uspex

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

63 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

33 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

163 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

576 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1156 3