Проблем с трактор fendt 614 ls - нафта в картера

• N
    Колеги имам проблем с трактор fendt 614 ls има повишено пушене ,и увеличено масло в картера.Възможно ли е да е неработеща дюза?
  • N
    Веднъж тръгнал вървеше понеже инвентара умишлено е по-малък от номиналния, но си го имаше и дименето,, и прехълцването, и леката загуба на тяга, ако не беше пуснал нафта в картера обаче щях да го отдам на лоша нафта
  • N
    Само по комина ли? А мощноста къде отиде?
  • N
    Тъка е колега niki 70 но на 6така тия неща се улавят малко по трудно. Само по вибрациите на комина ми показа, че има тресене в мотора по друго нищо.
  • N
    За това се слагат пръстите на едната ръка на всеки две съседни тръбички и се усеща коя работи добре и коя не.По тоя начин се започва със диагностиката преди да свалиш дюза или развиваш тръбичките на всяка дюза и следиш работата на дв.Ако има промяна на работата на дв. това означава че дюзата работи ако няма промяна дюзата не работи.
  • N
    Занесох дюзите на проверка оказа се, че има спекла и е работил на 5 цилиндъра. Утре ще ги взема и пак ще пиша
  • I
    Ако е така мотра щетресе.
  • S
    nay veroyatno problema e gore tryabva da proverite dali nyama razhlabena ili s4upena kobili4ka ili povdiga4 zadaljitelno tam tryabva da proverite.
  • I
    Помпата е капут,ще омяташ мотора!
  • I
    Точно това имам в предвит,ако мотора не тресе най вероятно не е цилиндър.А що се однася до ремонт на двигател-смяна на сигменти на трактор е времена работа както при колита 10000км. като за продан-кузметика.
  • N
    помпата взема движение от ангранажа посредством зъбно колело но, сега вече ме интересува, дали ако, сменя маслото ще мога да изкарам култивирането без някоя по голяма авария
  • I
    Това, че не е с централно мазане помпата не значи, че не може да вкарва нафта в картера. Освен ако не взема движение с ремък от някоя шайба
  • I
    А от къде взима движение помпата?
  • D
    Никога не е късно да се случи нещо непредвидено.
  • N
    лятото съм му сменял сигменти,и оранта и дисковането ги изкара без проблем сега на второто култивиране се случи ,изпуши, прекъсна като да угасне, после се оправи но си пушеше, и отначало не бутна маслото но след ден два има качени около 2см на нивела
  • D
    Колега,недостатъчна или липсва компресия,в един от цилиндрите,поради някаква причина,или пикаеща дюза,затова ти налива маслото на двигателя с нафта,щом като ГНП-то,не е с централно мазане,това е.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

27 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

202 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

95 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

94 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

275 0