Кой какъв сорт слънчоглед ще посее ?

• M
    Здравейте , колеги понеже времето за посяване на слънчогледа наближава искам да попитам кой на какъв сорт и фирма ще залага?\r\n Аз като първи по темата ще залагам на Пионер 64LE25 и 64LE19 , които са Експрес толерантни.
  • K
    Дъним само Pioneer ,дава най-добри резултати,ще пробваме и малко LG.Има хора го хвалят в северна България,други не го харесват,ще пробваме,а пък ще видим.
  • M
    Колеги,и аз мисля PIONEER Експрес толерантен но искам да ви питам дали пионера е толерантен и на Гранстар,защото активното му вещество е същото,мисля,че само търговската марка е друга на Гранстара..
  • P
    з години по ред сея паралелно брио и адажио на синджента тази година само адажио представя се определено по добре
  • B
    San Luka
  • N
    Извинявам се исках да кача снимка на Неома но не успях. В профила ми има снимки на слънчогледи.
  • K
    Skadman,не го задължавам човека да го сее този сорт,но е един от най-добрите на LG-клеарфилт технология.Като чета темата досто хора са се насочили към него и то не само от Северна БГ,неоми е добър при влажни години,засуши ли се не става. Пък в Балчик не гледай кой сорт се е представил добре кои не,ние сме напред 50кг/дка само от сеитбата.
  • N
    Всеки хибрид се представя различно в страната -различни климатични условия различни добиви.
  • S
    Сортовете на Lg 5643 cl и lg5580 -Конвенционален се представят най-добре в Централна Южна България. Това, че LG 5663 се е представил добре в Балчик, не означава, че ще го направи в Южна България.... При нас в Централна Северна най-добре се представя lg 5665м, Lg5662, Lg 5663, тази година ще пробвам lg5633 cl и lg5580 Доволен съм от Мелдими и Неома на Sinjenta . На сортовете на Pioneer хич не им върви при нас....
  • K
    5663
  • M
    Като чета мненията ви ще взема и аз да ги разделя половината с пионер другата половина с LG5663 CL или 5633 CL. Само незнам кой от двата сорта е по-добър за Централна Южна България.
  • R
    LG-5663,5633 много съм доволем от минало годишния добив,от 290-340 кг.от дк. въпреки добрата суша
  • N
    lg5665,lg5635 i MAS97 dobri sortove
  • K
    LG и Syngenta слънчогледа,царевица само Syngetna.Сортове на пионер и те са добри,но в последните години са много зле със семепроизводството и трудно се намират качествени семена,затова не ги ползвам.
  • G
    И аз тази година съм изцяло на LG 56.63
  • T
    PIONER 64LE25 -20I LG 5663

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

716 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

270 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5482 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1592 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1333 4