Как стоят нещата за дървен обор за животни .

• M
    Здравейте колеги . Предварително се извинявам , ако въпроса ми ви се стори глупав . Понеже където исках да закупя обор за животните си май може да не стане сделката и замислям следното . Да си купя 2-3 декара земя и да направя дървен обор за извесно време докато животните ми станат повече за да си стъпя на краката и да мога да си позволя да направя обор какъвто си трябва . Интересувам се трябва ли да имам разрешително за строеж за дървен обор, също може ли да ми се извади животновъден обект на дървена постройка ,защото разбрах ,че този който имам в момента ми е бил за малък брой животни който мога да гледам в къщи . Предварително ви благодаря .
  • K
    мирко ще качиш ли някоя снимка
  • K
    ще може ли да качите снимките на обора
  • M
    Да видях ги . Точно каквото искам аз . Само , че не мога да с ги сваля ще ти пиша на лични скайпа да ми ги пратиш . Благодаря и поздрави .
  • V
    mirko pusnal sum snimki s na6iq durven obor
  • V
    Kolegkata e prava Mirko. Ne obrashtai vnimanie na vsichko izvlechi za sebe si samo tova koeto predi ne si znael. iasno e che v tozi period na razvitie na zemedelieto, shte triabva da se uchim ot sobstvenite greshki. Ot 4 godini s edin priatel otglegdame v takav obor 45 ovce i 15 kozi . vsiaka zima go obshivame s nailon i sme imali do 6 smartni sluchaia v agnilna kampania(umreli priplodi) i to ne po vina na studa. Stiga da imash el.instalacia v obekta Gelaia ti uspeh
  • V
    i za6to be bate min4o
  • M
    Нито Лакон, нито Асаф.Не се заигравай с тези породи.
  • V
  • P
    Казвам се Петя Узунова и искам да изкажа своето огромно възхищение от твоята любов към животните. Малко фермери слагат на животните си красиви имена и ги помнят. Според мен ти си завършен фермер, с тази разлика че си се родил в една от най- неуредените държави на света. Жалко, че хора които нямат представа колко уникален е светът на животните изготвят проекти за милиони, ти който си толкова пропорционално сраснал с този тежък труд трябва да се мъчиш без пари да отговаряш на евро критериите. Та нима ти не заслужаваш повече тези средства от тях? Не се отчайвай нито за миг! Ще ти дам няколко съвета: Затвори си двете очи и уши и остани за винаги сляп и глух за човешката злоба. Построй си временна постройка със същият номер на обект - когато си стъпнеш на краката ще намериш друго решение. Наблегни върху самите животни, не толкова върху бройката, колкото върху качеството - купи си елитни разплодници - Лакон, Асав, Саански пърч - но от такива фермери, които са ги внесли, защото другите понякога продават кръстоски. Не изоставяй идеята за образование- то е критерий за успеха. Сигурна съм че ти е много трудно, но малко хора могат да заявят - ,,Има - няма сметка ще гледам животни, без тях не мога''.! В Гърция има кошари от полиетилен. Успех, пожелавам ти късмет.!!!
  • M
    Има няма сметка без тях не мога . Зимата мислех да се откажа и да си гледам живота продадох тогавашните ми 22 кози оставих 5 за баба ми и пролетта пак почнах не мога без животни . За начало ще направя дървен обор пък после вече дано се наредят нещата и за по хубав .
  • P
    Батка,вземи си направи един дървен обор и си гледай спокойно 100-150 бр овце.покарай няколко години,изкарай някой лев и тогава прави нещо сериозно.до тогава не се знае кой ще копаят от МС ,пръв в гробището - камилата или камиларят или аджаба дали въобще в БГ ще има сметка от животни
  • M
    И аз мисля , че е най добре да си купя обор , но нещо собственика не може да ме орентира към цена . Но , ако не стане с този обор ще се опитам да проходя с дървена кошара за временно .
  • A
    E ne mislq 4e 6te e edni pari. Zavisi za kolko jivotni shte go pravi6, no durveno e v puti po evtino....
  • M
    Мирко,ако искаш да се развиваш моето момче,пътя е да закупиш един обор-те имат необходимите отстояния и документи.Това със строителството,разрешенията(въвеждане в експлоатация) е скъпа работа.Аз лично така съм постъпвал.Къде с кредити,къде с готови пари.Модернизацията може да правиш и след години.Едно по едно.Това е характерно за много българи,че искат да имат всичко на момента.Ако искаш да си фермер трябва да правиш ферма.Да,бавен е процеса без средства,но другото е пълна заблуда.Няма да се изплати утре,но когато човек избира пътя-трябва да предполага и за трудностите,които ще го съпътстват.Не си мисли,че австрийци,швейцарци,немци и т.н. са получили тези ферми веднага.Градено е с поколения!!!Второто условие без което не може е образованието.Няма прост и богат човек,но образовани богати фермери познавам достатъчно.Запомни това!От край време умните хора са инвестирали в злато,имоти и образование!
  • M
    Направо ме разбихте колеги , но все пак ви благодаря за информацията . И то май дървената и бетонната кошара ще са ми почти на едни пари

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

165 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

127 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0