Методи за почистване радиатора на ЮМЗ

• D
    Здравей те колеги. Искам да попитам да ми кажете някои метод да се почисти радиатора на юмз от котлен камък
  • M
    котлен камък се чисти с винен оцет.Запуши долния оттвор налей 2-3 бутилки винен оцет досипи вода да покриеш питата след час направи промивка със силна струя вода .повтори го 3 пъти.колкото повече е оцета толкова по добре.с кисъола има голяма вероятност да разяде медта
  • I
    Преди 2 години радиатора на ЮМЗ-то го накиснах в една вана (100-120л) сложих половин кг. сода каустик и го варих 2-3 часа. От тогава никакъв проблем нямам. С шомпъл се чисти вътре, ама отвън е замазан с масло и кал, пароструйката ще го изчисти но и ще го накриви.
  • E
    Освен шомпулиране , другото е накой нещо чул , друг не видял и не разбрал?! Гадания. Сваляне на горно и долно казанче . Минаване на всяка тръбичка с шомпул , запоиване и забравяне. Успех и пиши1
  • N
    Сваляй радиатора и го занеси на фирма НУШИ гр.Сливен. Фирмата е специализирана за ремонт и изработка на радиатори.
  • L
    Купуваш кислол затапваш долното гърло и пълниш радиатора да се покрие питата.Оставяш го 24 часа,след това източваш ,промиваш с вода.Желателно е след това да отвориш поне едното казанче и да прекараш всички тръбички с някой рабош.От Зил става идеално. На болгара събира 6 литра на юмз 7-8.Изпитано е даже и на колата съм чистил алуминиев радиатор.
  • D
    то ако е 50 лева добре да не да каже 200 ,300 лева. един калайджия ми каза за сода каустик
  • T
    Сваляш радиатора, измиваш го на пароструйка, даваш го на майстор който поправя радиатори, да го отвори и през отворите му да прекара тънка шина (шомпол) , както се чисти дулото на оръжие, да го сглоби и провери за наличието на пропуски. Цялата тази услуга струва около 50 лв. във Варна. Всички други методи не дават добри резултати. Пожелавам ти успех.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

36 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

208 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

100 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

95 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

282 0