Хербицид за разсад от домати

• K
    Колеги,може ли някй да ми каже с какви хербициди да пръскам лехите с разсад за домати,тъй като това ми е за първи път.Бях си купил \\\"Зенкор\\\",но един агроном ми каза,че това е много рисковано,и че мога да изгоря и доматите.Има ли начин чрез пръскане да опазя поне отчасти разсада от плевели.Знам,че най сигурният начин е плевенето на ръка,но става въпрос за голяма площ,и едва ли големите производители разчитат на това.Моля който е компетентен по въпроса да ми помогне!
  • Обади ми се 0898235476
  • Много ти благодаря за информацията,но би ли могъл да обясниш по конкретно за дозите на 1 кв.м.За информация,имам 8 лехи по 10 кв.м,които все още не са засети.
  • То е написано Девринол плюс Зенкор Тази комбинация е най използваната в практиката
  • и мен ме интерисува хербицида за разсада домати. Преди засяването на семената с какъв препарат се третира почвата.
  • T
    Засяти ли са семената или са вече поникнали защото хербицидите са различни. Зенкора се ползва в много ниска доза около 30 гр Ако е преди поникване се ползва Девринол http://agropal-bg.com/products/vsi4ki-produkti/item/root/devrinol-4-f.html
  • Чудя се дали въпросът ми не е интересен,или няма компетентни по въпроса!Хайде колеги знам,че има някой,който може да ми помогне! [:slap:]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

597 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7267 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3324 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5889 5