През януари е най-подходящото време за обработване и прехвърляне на компоста
Куповете компост трябва да се преобръщат през зимата

Този плътен пласт ще поема веществата, които под въздействието на валежите, биха се просмукали в почвата, така те се запазват. Не слагайте в купа листа от орех и кестен, в тях се съдържа вещество потискащо развитието на почвените микроорганизми. Сухите орехови и кестенови листа първо се изгарят и тогава получената пепел може да се прибави към компоста.
Може да се прибавя пепел от въглища и сажди, но само в незначителни количества, така те действат много по добре, отколкото ако се внесат в почвата по време на риголването. Добре обработените компостни купове дават материал, който е пълноценен заместител на оборския тор.

Подхранване на зимните житни култури
Азотното торене преди началото на трайна пролетна вегетация започва от началото на февруари и трябва да завърши до края на месеца или началото на март, ако все още има изразен зимен характер.

Торене на лозята
Необходимост от торене на лозята Като многогодишно растение лозата остава на постоянно място 30-40 години.

Как да разберем, че картофите имат нужда от наторяване с калий?
Химичният елемент е абсолютно необходим за картофите.

Оборски тор - качества и видове
Може да се каже, че оборският тор е пълен тор. Оборският тор съдържа всички важни за растенията хранителни елементи и микроелементи, а също и стимулатори (ауксини, витамини, хормони и др.)