През януари е най-подходящото време за обработване и прехвърляне на компоста
Куповете компост трябва да се преобръщат през зимата

Този плътен пласт ще поема веществата, които под въздействието на валежите, биха се просмукали в почвата, така те се запазват. Не слагайте в купа листа от орех и кестен, в тях се съдържа вещество потискащо развитието на почвените микроорганизми. Сухите орехови и кестенови листа първо се изгарят и тогава получената пепел може да се прибави към компоста.
Може да се прибавя пепел от въглища и сажди, но само в незначителни количества, така те действат много по добре, отколкото ако се внесат в почвата по време на риголването. Добре обработените компостни купове дават материал, който е пълноценен заместител на оборския тор.

Всеки химичен елемент има своето място в живота и развитието на растенията
Фосфорът благоприятства процеса на образуване и укрепване на тъканите и води до повишаване на резистентността на растенията към болести.

Състояние, обработки и грижи за почвата
При наличието в почвата на 100 дъждовни червии на 1 куб. м е налице достатъчно размесване на горния и долния почвен слой....

Варуване - торене с калциеви торове
Торенето с калциеви торове регулира неблагоприятната реакция на почвата, увеличава ефективността на киселите форми на минералните торове, усилва микробиологичната дейност.

Загуби на азот от почвата
Част от азота се измива с валежите и поливните води, особено от почви с по-лек механичен състав и при неправилно напояване. Тези загуби са значително по-големи за нитратния азот.

Биотор от червен калифорнийски червей
Първата цел е производството на Биотор - най-финия, най-качествения органичен тор за всички видове растения.

Растителна пепел - идеален калиев тор
Растителната пепел съдържа и много други хранителни елементи, по-важни от които са фосфорът (2-7%), калцият (от 13 до 30-60%), а също и редица микроелементи като бор, манган и др.