От 7 до 9 март Виа Експо организира събития, свързани с енергийната ефективност и възобновяемата енергия, управлението на отпадъци, рециклирането и изложба на интелигентни градове.
Тринайста поред година събитията привличат изложители от България и Европа, както и инвеститори от селското стопанство, които търсят рентабилни и екологични решения за своя бизнес.
Лектори ще са експерти от Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите, Европейска инвестиционна банка, Европейския геотермален съвет, Асоциация на еколозите от общините, Агенция за подпомагане на италианските предприятия в чужбина, холандски специалисти, Столичната община, Европейската асоциация за биогаз и др.
Акцентите на изложенията са:
• Машини за обръщане на малки количества компост и машини за механично и механично-биологично обработка на биомаса
• Системи за покриване на торохранилища, осигурявщиа бързо и ефикасно покриване на свободната течна повърхност на открити торохранилища
• Техналогии за производство на пелети от дървесина, слама, слънчогледови люспи, както и от битови отпадъци.
• Оборудване за отстраняване на обвивките на житните растения и маслодайните семена, както и машини за изпичане в маслодобивната промишленост
• Решения за контрол на силни миризми в канализационни помпени станции и в общинските депа
• Биогаз - източник на електро- и топлоенергия: има редица недооценени предимства пред други по-развити у нас ВЕИ като вятър и слънчева енергия и по тази причина секторът има значителен потенциал, който предстои да бъде реализиран през следващите 5 до 10 години. Ще може да се види модерно оборудване за селскостопански инсталации за добив, пречистване, съхранение и утилизация на биогаз.
• Решения за изгаряне на биомаса за получаване на пара: Най-новите законови разпоредби в Германия гласят, че от 1-ви януари се забранява утайките от пречиствателните станции да се използват като тор в селското стопанство. В тази връзка се предлагат решения за изгаряне на утайки в комбинация с други източници като гориво.
• Системи за отопление на оранжерии, използвайки геотермални източници; когенерация за оранжерии, мандри, винарни
0 КОМЕНТАРА