Глобалната продукция на агротехника възлиза на 108 млрд. евро. Данните са за 2014 г. и бяха представени по време на международното изложение SIMA във френската столица Париж, проведено от 26 февруари до 2 март 2017 г. 
 
 
Според информацията най-голям дял в производството има Европа – 36,2 процента, следва Азия с 33,3 процента, а веднага след това се нареждат двете Америки – с 27, 6 на сто.
 
Паричното изражение за Европа през 2014 г. възлиза на 39 млрд. евро, като това е с 3,8 процента по-малко от предходната година, отчитат организаторите на SIMA. 
 
 
Пак според данните общо 39 процента от световните инвестиции за агротехника се насочват към Европа. В Северна и Южна Америка те са 25,1 процента, Азия получава 21,6 процента. 
 
Като цяло прогнозите са, че ръстът на глобалния пазар на роботи за агродейности ще нарасне от 3 долара до 73 млрд. долара, като това е очакването за 2024 година. 
 
 
За сравнение може да се посочи бройката на дронове, които кръжат над оризищата в Япония. Точно 2 500 са те и оперират над 2,5 млн. ха оризови полета над страната на изгряващото слънце. 
 
В Европа най-голям оборот правят 10 държави в Европейския съюз и те си разделят 91 процента от общия оборот. Това са Германия, Италия, Франция, Великобритания, Нидерландия, Белгия, Австрия, Полша, Швеция и Испания.
 
Като топ 5 на пазарите на  агромашини се оглавява от Германия, следвана от Франция, Италия, Великобритания и Полша. 
 
 
Общо износът за целия свят възлиза на 58 млрд. евра, а вносът – на 53 млрд. евро. И при двете операции водеща страна е Европа. Износът й е 64 процента от общия дял на експортнати агромашини, докато тези от Америка са едва 21 процента. Азия е на опашката с 15 на сто. 
При вносът цифрите са подобни. 56 процента за Европа, 26 процента за Америка , а Азия – едва 10 на сто. 
 
 
Данните показват, че общия размер на износа на агротехника от Европа, възлиза на 31 млрд. евро за периода от октомври 2014 до септември 2015 г. като с това се бележи спад от 2 процента в сравнение с година по-рано. 
 
Най-голям е ръстът на машините за обработка на почвата  - 6 процента, след тях се нареждат транспортните машини – 4,1 на сто. 
Машините за животновъдство са с ръст от 2,5 процента, а най-малък ръст е регистриран при пръскачките и машините за растителна защита – 1,4 на сто.