113 251 са земеделските производители бенефициенти по Схемата за европейски преки плащания на площ и национални доплащания за единица обработваема площ, които подадоха заявления до определения срок. От сега нататък останалите фермери, които не успяха да подадат заявления до понеделник ще могат да сторят това до 10 юни, но за всеки просрочен ден ще се удържа по 1% глоба от сумата за подпомагане.
По Кампания 2011 се очаква селските стопани да получат малко по-висока субсидия спрямо миналогодишната, когато сумата бе 28 лв. За новата земеделска година парите ще са около 34 лв. на декар, сочат предварителни прогнози.
Сумите ще се изплащат от месец Декември тази година, а крайния срок е края на Юни 2012 г. Земеделските стопани, които все още не са представили удостоверение от НАП за погасени задължения към държавата, е необходимо да направят това в най-кратък срок. Документите се внасят в областните дирекции на фонд “Земеделие”.
113 251 фермери заявиха земя за субсидиране без санкции за 2011 г.
От сега нататък останалите фермери, които не успяха да подадат заявления до понеделник ще могат да сторят това до 10 юни, но за всеки просрочен ден ще се удържа по 1% глоба от сумата за подпомагане.


Замърсени храни: Най-много са известията за категорията "Масла и мазнини"
Системата за бързо предупреждение за храни и фуражи има постъпили три нотификации, касаещи България както държава на произход

Ръст на зоонозните заболявания в ЕС
Случаите на листериоза достигат най-високи нива от 2007 г., според годишния доклад на ЕС

Отворени приеми през март по райони
В началото на месеца са в ход 12 приема по ПРСР по линия на Местните инициативни групи
2 КОМЕНТАРА
18.05.2011
18.05.2011