x
Национална мрежа за
селско стопанство
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: New HOLLAND TD5.85

на нашия ТД5.115 на 680м.ч. сменихме пакетите в скоростната кутия работника ни го караше без да ползва съединителя,само със сувалката и така издържа цели 680 часа при което се наложи отваряне на ск. кутия Искам да попитам тези от вас,които са с шатъл пауър,могат ли да потеглят плавно със съединителя,нашия още от нов потегля много рязко и почти няма "полусъединител"

Зависи от скороста на която потегляш - на 1-ва скорост 1-ви диапазон е нормално да отлеля отведнъж - на втора трета скорост 1-ви диапазон например си тръгва много плавно.Това за шътъла без съединител не ми се вижда как ще стане ,тъй като не се движи совалката без да е натиснат съединителя.

01.10.2016 в 08:36

на нашия ТД5.115 може да се мести совалката без натиснат съединител,мисля,че се води фул шатъл пауър.... сега като се замисля,мисля,че беше по-добре да е без пакети,а с обикновен съединител

03.10.2016 в 20:31

Мнението е редактирано за последно на 2016-10-03 20:31:58

на нашия ТД5.115 може да се мести совалката без натиснат съединител,мисля,че се води фул шатъл пауър.... сега като се замисля,мисля,че беше по-добре да е без пакети,а с обикновен съединител

HydroShuttle е твоето.Докато при по-евтините като нашият е PowerShuttle. Има и SunchroShuttle което не си спомням какво точно е.При твоя може без съединител ,но до определена скорост ,обороти и пр.Не се замисляй ,защото при този с обикновенни съединители има и такива с турски лагери... Съединител валео ,лагера made in turkay.Един го разцепваха в АУ Пловдив на 300 часа да му сменят лагерите - made in tuykray-а го видях как го вадят съсипан и сложиха японски лагер.Казаха ми сервизните момчета ,че е въпрос на късмет какво е имало в завода като е събиран и ,че мине ли 300 часа без да има проблем в съединителя ,вероятно не е турски лагера

03.10.2016 в 20:37

Мнението е редактирано за последно на 2016-10-03 20:38:15

най-вероятно е така,може да се потегля без съединител,но на много ниска предавка.Просто трактора няма електо клапан,който да пуска маслото постепенно.Работника ни сееше слънчогледа на 2 скорост 4 диапазон на 1600 оборота без съединител и така му е*а мамата целия трактор скачаше при потегляне.ремонта ни излезе около 7к лева,но майстора мисля,че доста ни натовари.След като го видях разцепен вече ме е страх да го натоваря,доста крехък изглежда отвътре

03.10.2016 в 21:32

Мнението е редактирано за последно на 2016-10-03 21:35:32

ТД5-105 реверса започна да ромоли и да вие даже на място без да е на скорост само като се включи лоста за напред или назад когато върви е същото а е на 390 часа направо усиране за фирма НЮ ХОЛАНД

04.10.2016 в 21:31

ТД5-105 реверса започна да ромоли и да вие даже на място без да е на скорост само като се включи лоста за напред или назад когато върви е същото а е на 390 часа направо усиране за фирма НЮ ХОЛАНД

Регулирай го отгоре при волана или долу в другият край на жилото там където движи едва вилка.

04.10.2016 в 22:01

Мнението е редактирано за последно на 2016-10-04 22:02:01

В сервиза е нали има гаранция казаха че ще го отварят според мен е лагер но ще видим.

05.10.2016 в 06:51

В сервиза е нали има гаранция казаха че ще го отварят според мен е лагер но ще видим.

При нас вие лагер на ВОМ-а на 1200 часа трактор ,от които я има 400 в операции с ВОМ.Много е тихо - при работещ двигател не се чува.Като форсирам двигателя и изгася трактора с включен вом се чува лагера - най-вероятно паднала циментация.

05.10.2016 в 14:49

Беларусите изкарват повече часове работа без описаните повреди.Явно са ударили дъното.

06.10.2016 в 09:21

Беларусите изкарват повече часове работа без описаните повреди.Явно са ударили дъното.

В интерес на истината се чаквах и в Беларуса 952.4 и в Холанда и разликата от към комфорт е доста доста по-голяма в полза на холанда.Като пари е малко по-скъп холанда ,но и честно казано - няма какво да се залъгваме. TD е турска сглобка и като за такава и като за парите му няма как да е с качеството на T5 примерно.Защото разликата в цената и качеството на T5 и TD5 е огромна.

06.10.2016 в 10:15

Мнението е редактирано за последно на 2016-10-06 10:16:18

Смятате ли, че системите за напояване са в готовност за сезона?

•  НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

• РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

АМИТИЦА АМИТИЦА

Амитица ООД предлага професионални и високоефективни решения, продукти и технологии в областта...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

BASF (БАСФ) България BASF (БАСФ) България

BASF е лидер в световната химия: The Chemical Company . Нашето портфолио предлага химикали,...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Мадара АГРО ЕООД Мадара АГРО ЕООД

„Мадара АГРО“ ЕООД е един от най-големите производители на земеделска техника в...

forum