Съвет документи - култевирана печурка

• N
    Здравейте! \r\nЗапочнах да се занимавам с отглеждане на култевирана печурка преди около месец и малко,сега вече започна за ми излиза продукцията.\r\nВъпросът ми е дали някои знае каква документация ми трябва за законна продажба на гъбите.\r\nблагодаря предварително.
  • B
    http://www.borsagubi.com/ Всичко свързано със създаване на гъбарници,изкупува диворастящи и култивирани гъби.Информация за гъбите и всичко свързано с тях.
  • M
    Задай на търсачката да ти извади Наредба №108 от 12.09.2006.Там са описани всички нормативни изисквания.Контролът се осъществява чрез дирекция"Безопасност и контрол на храните". Но и аз се чудя,как си започнал без да си проучил всичко,което е свързано с реализацията.Та това е най-важното.
  • N
    само да подчертая,че сега започвам за пръв път да се занимавам със земеделие. когато реших да започвам да гледам гъби всичко бе ясно,но сега когато вече имам продукция започнаха да ме мотаят от една дестинация на друга и никой не може да ми каже конкретно каква докоментация ми трябва за продажба на гъби?И трябва ли изобщо да минават някакви изследвания?
  • Не мога да ви разбера-започнали сте нещо,а не сте подготвени за финала.Когато започвахте дейността кого питахте?Тези неща се проверяват предварително-ама и бизнес-стратегия имате [:slap:] Нямате ли регистрация като производител, или просто ей-така...
  • N
    да това е ясно за фактурите,но не трябва ли някакви изследвания да се правят,съртефикати да се вадят ...
  • Ако си фирма-фактури, ако си ФЛ-договори.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

290 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

140 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

284 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

700 0