оранжерии - добив и печалба

• B
    коле ги от 2 декара оражерии какви пари може да се искарат и от каква колтура
  • C
    hahahahah
  • M
    аз пък искам да ида на луната,някой няма ли да излита да ме вземе.ДО ПОСЛЕДНИЯ ПОСТ---иди и питай банката бе тук са кравари и земеделци,банкери не виждам.
  • F
    Искам да направя кравеферма.Ще отпуснат ли пари за това?Благодаря за отделеното време.
  • [:slap:]
  • И как ще се свържат с теб ? По водомера ли ? Или като някогашното предаване по Хоризонт ще се появиш и ще попиташ: "Аз съм Петров. Някой да ме е търсил ?"
  • Колеги, ако има някой с реален опит в бизнеса,и търси допълнителни възможности, моля да се свърже с мен! Мога да намеря финансиране от ексим банк на 3%, лихвата се плаща след 7мата година. Имам и пазар в Европа за зеленчуко производство, още повече за био! [dalavera]
  • Колега зависи колко добре е изолирана оранжерията ти. С какви отоплителни тела ще я топлиш. При двоен полиетилен и тръбно отопление, ще са ти необходими около 18-20 кубика дърва. Котелът ти трябва да е най-малко 70 kW. Най-добрият вариант е 100 kW. Виж тази зима тук при нас вече близо месец е -15оС че и отдолу. Ако имаш енергоспестяващи екрани може да останеш и на 70 kW. Това е най-добрият вариант на отопление на оранжерия. Скъпо е оборудването. Ако не си аматьор си купи пелетен котел и малка евтина пелетна китайска машинка. мели слама и я пелетирай и се отоплявай с тях. Ще ти излезе без пари отоплението. Хайде със здраве.
  • V
    4estit kolegi
  • Кой може дати каже колко дърва щети трябват зависи как ще ги гориш наземятали с печкали,колко щее студено навънка времето.И най важното какво ще има вътре.Ако гледаш СНЕЖНИ ЧОВЕЦИ няма дати трябва и един кубик ЧЕСТИТ ТРЕТИ МАРТ КОЛЕГИ
  • Здравейте, някой може ли дА ми каже ориентировъчно колко би ми струвало отопление на дърва за 250кв.м. полиетиленова оранжерия. Колко куб. дърва биха ми били нужни на ден? Благодаря предварително!
  • T
    дай някакъв телефон или скаип за контакт
  • Засади ги с гъби "Кладница". Има лятна и зимна гъба. Аз садих в две оранжерии по 22 кв. метра. За един сезон си избих парите за оранжериите 5 пъти.
  • колега, по 30000 хиляди от декар сади и няма да се плашиш.след 5 години режи и на балканто.много пари има в орангериите да знаеш! от моито село тея с оранжериите повече от 50 год. не живеят.
  • H
    от много години се занимавам с оранжерии и всяка година печалбата е различна,много зависи дали си до голям град,какво сееш и т.н. В дебелите книги пише,че каквото и да сееш при 2-3реколти още първата година ще им избиеш парите успех http://razsadibg.com/
  • на практика можеш да сееш всичко.потърси литература.това е цяла наука-със знанията трупаш и опит.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

228 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

978 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1605 2