Идеи за стартиране на бизнес в селскостопанския сектор

• A
    Здравейте. На 30 години съм и винаги съм се занимавал бизнес и все още се справям добре въпреки кризата. Имам два магазина за хранителни стоки и агенция за недвижими имоти която поради кризата почти не функционира. Искам да започна да развивам бизнес на село. Като за начало не е задължително да е много печеливш ,но искам да има перспектива за развитие.Разполагам с 2 декара всело Д.Йосифово Монтанско с къща и стари постройки. Парцела е почти на края на селото. Разполагам и с около 60 декара земеделска земя. Това което си представям като начало са едни 5 кравички с които да произвеждам сирене и кашкавал и да си ги продавам в магазините. Или да продавам млякото. Предполагам ,че 5 крави все ще изкарват да плащат един надник дневно на някои които да ги гледа! Иначе ясно е че в България тепърва ще се развива земеделие и животновъдство! Нямам нищо против след години да имам кравеферма с 200 крави... трябва обаче да се тръгне от някъде. \r\n\r\nЗатова питам Вас! Документи??? Колко пари ми трябват за 5 крави и ферма първа категория ? От къде да тръгна ???\r\n\r\nп.п\r\nимам две малки деца и ако не направя нищо те един ден няма да знаят от къде е тръгнал татко им! А и за тях ще е полезно да видят какво е това селото... и единственият начин това да се случи е ако направя бизнес в село!
  • A
    tazi tema e bila mnogo pou4itelna ! jalko che e ostariala ....rosica kakvo napravi s 5te dekara ??? kolega s 5te kravi ima li dvijenie ili te otkazaha fermerite s suvetite !!???;)
  • zaseia stesni putenca
  • Не е добре работата. Щом има хора, които купуват каквото и да било от Монстанто. Най-сигурният начин да ги няма в България тези е не закона, а пълен бойкот и некупуване на семена на Монсанто, както и на другите, които произвеждат ГМО-продукти. Само това е начина. Защото бавно и методично те се опитват в световен мащаб да променят положението. Лично аз имам съмнение, че Барозу е проГМО. А това е лошо. Ако искаме да се опазим - БОЙКОТ. Нищо друго няма да ни помогне. И който научи, че някой ползва семена от такива - бойкот и на него. Мнението ми е много крайно, признавам. Но срещу нас се изправил истински безскрупулен хищник, който изобщо не се колебае да изяде всеки на пътя му.
  • напълно законни и естествени хибриди, най-ново поколение! С тях ще направите много [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] [podkup] а ще са много щастливи. [:dance:]
  • И какви са тези семенца, дето ги раздаваш Черкезов? Май е време да те видим в централните новини.
  • Момче, ако не си се отказал, мога да те посъветвам за специален сорт семена, от които твойте крави ще дават 10% масленост и 30% повече мляко.
  • V
    Първо колеги има една поговорка-не унижавай противника си. оставете г-н Черкезов да си ближе раните от непрекарания закон за ГМО.Така разбира нещата човека така ги прави.Ние сме за това да не му позволяваме.Т.е.докато е паднал само го следим да не измисли начин да си прекара законче за любимото му ГМО.Впрочем така или иначе и да се опъваме и да не се опъваме рано или късно ще намери някой политик дето ще го направи.бъдете сигурни така както утре ще изгрее слънцето ще дойде ден и ще си хрупкаме (или децата ни)ГМО. сега за росица .роси първо- ако имаш възможност да поливаши имаш време и желание и си до що годе голям градсей зеленчук като с полупримитивни средства можеш да изкарваш по 2-3 реколти. има много варианто но нещо от рода на салати домати спанак или зеле не е лоша комбинация.знам хора дето от 2 декара си живеят и децата си изучиха и сватби им направиха. ако нямаш време ,но имаш вода пробвай малини и ягоди зора им е 30 днипазар има и е долу горе добър.ако нямаш нито време нито вода си насади от всичко по малко и като отидеш все ще има нещо узряло да опиташт.е. две череши две кайсии 5-6 праскови различни сортове. 5-6 ябълки рзлични сортове толкова сливи и круши и дерзай
  • господин черкезов се изявяваше и като финансов аналитик в форума на инвестор... май там вече не му обръщат внимание, на глупостите, и е решил да се премести тук... жалко за форума и посетителите, че ще трябва да търпят такъв дразнител...
  • M
    Аман от продажни помияри за които няма нищо свято и за едни смрадливи долари са готови да осерат родната ни земя със заразата на монсанто.Ако прекомерната консумация на ГМО продукти ви е докарала до слабоумие,ние все още сме нормални.
  • Моля, без обидни квалификации. Аз работа в екип с д-р Черкезов, от 2006г. и мога да кажа че е изключителен работодател. А Монсанто е най-големия хранито-дарител в човешката история. Няма фирма в света, коюто да е направила т олкова много за човечеството.
  • със животните е тежко но човек докато не се опари... хората казват ,че търговията е благословена работа. Ако е било добре еврейте първи да са го открили
  • направи си овощна градина,но преди това дай почва за изследване,за да разбереш за какви дървета еподходяща,също така от разположението на нивата зависи и каква култура е подходяща затова място,например лешниците искат северни и усойни места,ябълките ниски места покрай реките,черещите и прасковите високи и проветриви места с лек наклон и т.н.
  • M
    Простете колеги,ама на такъв дилар,как да не му теглиш една?Намерил с какво да зарибява. [gun] [gun] [gun]
  • Ей,тъпанар прост ,дигай гълъбите от тука с твоето МОНСАНТО и всичките им там ГМО продукти.Майка ви да еба печалбари нещастни.Педераст недоклатен за смрадливите американски долари и родната си земя сте готови да продадете!
  • nabirame diluri v cqlata strana. Ako iskata da si dokarate 1000-2000lv. otgore, molq zapoznaite s nai-golqmata i prosperira6ta firma v sveta http://www.monsanto.com/features/Pages/fontanelle-anniversary.aspx

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

96 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

123 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25326 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583140 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3757 3