Каква е цената на кравите/не заклане/

• L
    Колеги нека обсъдим цената на кравите в различните региони,нека ограничим тази практика-\\\'джамбазите\\\'да ни съдират кожите!
  • Мечките май са по умни от тебе!!!
  • е как защо са кравите на хората.....много просто-кандидатстваха сумати хора за субсидий,без да имат животни.и хем пари от продаденото сено,хем субсидия си взеха,но нали от другата година уж ще дават субсидий на тези лица,който гледат животни ,та сега повечето търсят да купят някое друго животно ,та да могат пак да кярат нещо.
  • Като практик имам наблюдения в бранша и това нито е първото покачване, нито последното. Щом не е първото значи преди него е имало и други, след които цените пак са падали. Когато цените се покачват всички хукват да купуват крави, след което отиват в кланниците, в случая ще станат Старопланински крави. Това е по принцип. Истината е, че положението в бранша е страшно. Масово затварят мандри, защото продуктите им стават непродаваеми и им е по-изгодно да ударят кепенците и пуснат хората в неплатена или да ги уволнят отколкото да работят. Пазара не може да поеме тези цени. Глупаво е да се очаква, че бяло саламурено сирене ще се купува масово на цени от 8-12 лв., при изкупни цени от 60 ст. без ДДС и 12-15 лв. при цена от 80-90 ст. без ДДС, съответно цена на кашкавала 20-30 лв. за кг. За глупостта, наречена Стандарт "Стара планина" ще пиша отделно, да не тежи тук.
  • K
    Иванов обоснови се, крави се търсят щото дойде неизбежното покачване на цените на дефицитното мляко, картелните споразумения между млекопреработвателите вече постепено започват да не важат според мен се виждат някакви проблясъци в тунела по отношение на отглеждането на крави ,другата тенденция която замисля Мирославчо по отношение на марката "СТАРА Планина"производството да става единствено с прясно месо също дава предпоставка за развиване на месодайно отглеждане , само да не се изметнат тия от горе
  • Kakva poroda vi sa kravite?
  • незнам за какво са ти тези крави, дали ще ги гледаш и за какво но хубава крава под 1200 лв. нямар пък и да ги намериш на куп
  • Този път съм съгласна с Иванов и брат му!И твърдо заставам зад мнението му!
  • Никакви крави не ви трябват! В момента стойте и се услушвайте, защото идва лошо време.
  • E
    trebvat mi 20 kravi.kolko 6te mi ctruvat pi6ete mi
  • M
    Зависи от доста неща,но джерсей до трето теле: 1200-1300 лв.симентал-1500.На скоро продадохме няколко юници(заплодени)по 1200-1400лв.Това са цени за софийският регион.В момента се наблюдава засилено търсене на животни,но в повечето случаи обажданията са от джамбази.
  • N
    Зависи от кравата която се предлага.Има крави които ги дават и за 600-700 лв.
  • M
    Аз когато взимах моите едната я взех за 1500 с теле на 3 месеца ,а др за 1100 с теле на 2 месеца едната я продадох за 1050 др за 700 без телетата .Дано съм помогнал .
  • imam35 za ptodavaneako te interesuva pi6i
  • az li4no tarsja da zakupja 15-20 xubavi kravi

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

229 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

981 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1606 2