Санската коза - характеристика на породата

• M
    Нека който знае нещичко каквото и да е да сподели . Характеристика на породата ,млечност ,раждаемост и всичко останало
  • Всяка информация е скъпа. Да имаш информация за 6 цифри скъпа информация ли е ? Зависи колко милиона е джакпота, нали.
  • I kakvo lo6o ima v tova edno mlado mom4e da iska da se zanimava s jivotnovudstvo i pita za suvet po starite fremeri ! Neznaeh 4e e tolkova skupo-platena taq informaciq !
  • M
    Да започва да се вдига което е повече от добре при нас не съм се интересувал как го взимат ,но се надявам да е повече от кравето .
  • Знанията Мирко се придобиват с цената на много труд, пари, време и загубен личен живот във висшите училища. И от опит с години. А ти искаш да получиш информация, която е най-скъпото нещо, наготово. Без труд. Със селска хитрост. Мислиш ли, че някой е длъжен да ти я даде?
  • M
    Простака в случая си ти това ,че един млад и тепърва навлижащ в този бранш фермер разпитва за всяка порода нещо повече да разбере освен приказките на старците които се оказват лъжа не означава ,чe съм ПРОС за да ми пееш такива задръстени песни които ги слушат хора като теб Простаци . Мисля ,че вече тази тема трябва да приключи усъзнавам грешката си ,че НЯМА Саанска коза в БГ. ,но не мисля ,че има безгрешен човек .
  • S
    ve4e kozeto mlqko vze da se ceni cenata v momenta e 0.75 st.
  • миркоооооооо миркоо има една песен ОООООО КОЛКО СИ ПРОС ИМА ЛИ СМИСАЛ С ТЕБ ............... жземи се занимаваи с не6то което по 6те ти преляга остажи ги тези кози опитаи примерно да станеш обшт работник в някоия фирма А ти да вземеш да се върнеш в първи клас невъзпитан неграмотнико
  • миркоооооооо миркоо има една песен ОООООО КОЛКО СИ ПРОС ИМА ЛИ СМИСАЛ С ТЕБ ............... жземи се занимаваи с не6то което по 6те ти преляга остажи ги тези кози опитаи примерно да станеш обшт работник в някоия фирма [:slap:]
  • evala ivanov mislq 4e tazi tema priku4va do tuka ot tova po qsno nqma na kade
  • Саанските са за модерни ферми с добри условия и осигурен фураж. Като повечето високопродуктивни породи са изнежнени. Имат розова кожа, която прови проблеми при силното слънце тук. От друга страна са най-млечните кози и вероятно са добри за кръстоски, каквато е и ББМК. Затова е по-добре да се взима от нея, има достатъчно добри производители както на женски ярета, така и на пръчове. Ангро-нубийската е за тези, които искат да правят сирене. Хубава е и Алпината. Тук има производител на Немска елегантна, също с добри показатели и цена на женските ярета по 300 лв. Основният проблем при козите е цената на млякото, докато кравето е на европейски цени, козето е 2 пъти по-евтино, при средна цена от 1,00-1,10 лв. в Европа тук е 0,40-0,50 ст. Няма действаща асоциация която да създаде ред в бранша, да осигури разплодни животни и да организира изкупуването на млякото между производителите и няколко мандри, които да се специализират в производство на продукти от козе мляко. Без това козето мляко ще се изкупува за влагане в кравешки продукти.
  • za da razbere6 4e nama takiva kozi v balgariq
  • Може да е един и доре да не се използва но го има . Нямам нищо напротив нашите местни кози и аз ги харесвам и предпочетам ,но просто исках да разбера нещо повече за тази порода ,а какво стана пак плюене, хокане и дразги съжелявам защо я пуснах НАИСТИНА .
  • S
    SAMO ISKAM DA KAJA ,4E V MOMENTA V TROQN IMA SAMO 1 PR14 SANSKI LI4NO S1M XODILA DO TAM PREDI 2 MESECA KOITO E MN STAR I NE GO IZPOLZVAT ZA RAZPLOD VE4E I PRAVILNO KAZA IVANOV PO DOBRI OT NA6TE MESNI KOZI NQMA
  • M
    Един да каже на професорите ,че съществува и в БГ. И дори и кръстоски да са били ги има зачетох се много добре в характеристиката и ето линк да прочетете и вие http://agrosaveti.com/bee-keeping/ovcevadstvo/2852-saanska-koza.html
  • На времето са внасяни много саански кочове, но никога не е правено нещо целенасочено. Чисти саански има в Троян, отглеждат и няколко човека, но в момента не продават. Яретата вървят 6-8 лв. за кг. Порода е интензивна и трудно се отглежда по дворове и частни стопанство. Като всяка високопродуктивна иска поне по 1,5-2,0 кг. ярма на ден, а както се казва в България "Козата е за доене, не за хранене", което ще рече, че само ще уморите животните. За тука е най-добре кръстоски с наши кози, за да понесат условията.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

146 0

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

441 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

624 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

259 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

894 2