сеялки за слята повърхност

• N
    Уважаеми колеги,искам да чуя вашите мнения за сеялки за слята повърхност/навесни или прикачни/ - плюсове и минуси за марката с която работите.
  • G
    Ще ти споделя моя опит понеже имам прикачна(Kongskilde Flexy Drill 4.0 полудиректна) и навесна(Rabe Eco Drill 3.0). Навесната е много по-удобна за маневриране особено в малки парцели с неправилна форма, но като цяло тове е единственото и предимство. Аз съм превърженик на полудиректните сеялки понеже като цяло имат много по-здрав сеещ апарат (дисковете са дебели като на дискова брана 450 мм диаметър) забиват се във всякакви условия, натиска е много по-голям (при мен дори се регулира хидравлично, всяка сееща секция има цилидър които я натиска), букера събира до 3т ако не внасяш тор, комбинирана е с дискова брана (спестявам едно дискуване при слънчогледа, а след оран влизам директно), има претъпкващи валяци. големия недостатък е че е доста скъпа - едва ли има нещо подоно под 100 000 лв.(поне моята е долу горе толкова) Та моя съвет е ако си готов да даваш такива пари да си вземеш полудиректна прикачна, но ако тъсиш конвенционална сеялка по-добре навесна (но не и Rabe - много паянтова излезе) - работи се наистина удобно с тях. А като евтин вариант Ямболска прикачна - за парите си е доста добра.
  • Izbirai si mehanichna seialka s edin disk kolega. Ama da ima natisk. Tova moje da ti go predostavi Vaderstat i Junkarri. Goliam bunker 4m3 i oprostena. Niama ventilatori i tem podobni. Direkta i poludirektna upotreba. Ima edna podrobnost triabva ti traktor pone 200 konia. Dvoinia disk ne e tolkova dobur za vlajno vreme inache sushto e reshenie. Takava e Tume. Ako ti se see na goliamo mejduredie moje Great Plains da si vzemesh. Sulky sushto imat dobri modeli. Tova e.
  • A
    kolega na men mi haresvat prika4ni i s po dva diska na sekziy. ima turski s po edin disk no misly 4e ne sa po dobri ot ruskite -starite SZU. i efekte e edin i su6t-semeto e zasyto
  • S
    az sam za prikachnite po vazmojnost dvudiskovi s po goliam kosch za semenata pozvoliavat po goliama skorost i sa po lesni za obslujvane
  • G
    ВЕДЕРЩАД

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта