Препарати от микроорганизми

• B
    Здравейте, наскоро ми предложиха препарати за подобряване качеството на почвата и повишаване на добивите,които са съставени от микроорганизми.Препаратът се казва Байкал ЕМ1! Някой използвал ли е такива препарати и има ли някаква информация дали имат ефект?
  • J
    Здравейте, Информацията за доцента дадена по-горе не е достоверна. Човекът се казва доц. Младен Найденов от катедра Микробиология към Аграрен университет Пловдив и е шеф на лаборатория по микробиологични технологии . Аз лично ползвам услугите на лабораторията от 4 години и освен триходерма съм вземал бактериен препарат срещу галови нематоди, азотофиксиращи бактерии и ефективни микроорганизми, органичен аминокиселинен тор и изобщо продукти свързани с микробиологични технологии..... Телефонът на доц. Найденов е : 0896610316
  • P
    Колеги , дайте координати на доцент Младенов . Аз също проявявам интерес към триходерма !
  • V
    доцента се казва младенов,катедра фитопатология, ако му обясниш и примолиш ще ти я даде на безценица.
  • V
    триходерма специас, един доцент я произвеждаше в ВСИ-то , но я има и по разни специализирани магазини.целулозоразграждаща гъба с афинитет към унищожаването на парогенни гъби.
  • L
    Здравейте, какъв препарат ще ми препоръчате за остатъците(слама и стърнища) от овес?
  • А само да попитам на каква цена го взимате,защото аз го намерих на 20лв/литър!
  • W
    Здравейте, Използвам от няколко месеца микробиологичният препарат Байкал. Лактобактериите наистина имат ефект. Ефекта от премахване миризмите при гниене е доста добър. Ползвам го също за ускоряване получаването на компост и за есенно торене.
  • N
    Аз използвам Бактофил унгарски продукт.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Хидопоника-ягоди

Здравейте, искам да започна отглеждане на ядоди чрез хидропоника(от любителска гледна точк...

151 0

Листен тор от водорасли!!!

Борко: Аз ползвам Мегафол на Валагро ,аминокиселини и растеженирегулатори има във него Доза 300...

663 1

Течни органични торове-разграждане на растителни отпадъци

bilkobegins: Байкал Ем съм ползвал 2 пъти, но го прецаках. От целият опит в годините съм разбрал, че е...

1934 2

Листен тор или амониева силитра?

htz180limited: Крайно различни са двата ефекта ако листният тор е бор ,какъвто и предполагам имаш предвид...

7637 13

Торене през капково напояване

agra: Консултирай се с реален агроном. Да погледне растенията. Иначе правиш грешка за съвети на...

10546 7