Есенно заплевеляване на Кориандър

• E
    Здравейте колеги,\r\n\r\nТази година за пръв път сях малко есенен кориандър и доста се е заплевелил - основно с пшеница и овес ;)...\r\n\r\nСпоред вас да го пръскам ли? И ако да - с какъв препарат, и кога? \r\n\r\nЩе съм ви благодарен ако споделите опит в подобни ситуации ...\r\n\r\nПС: Мисля да сея още малко - дали е късно вече според вас?\r\n\r\nПоздрави,\r\nГеорги
  • имам 150литра ГЕЗАГАРД . преди 2год. се отказах от земеделието.Продавам го.
  • фазата на кориандъра няма никакво значение важното в случая е плевела да е поникнал напролет може да се повтори праскането ако има нужда като може балурицида да се комбинира с препарата срещу широколистните плевели
  • E
    Благодаря за съвета, Това което ме притеснява е, че кориандъра го пръскам на пролет като стане на "розетка" - не знам колко време ще му отнеме през есента да стигне до тази фаза, и дали ако пръскам преди това няма да му навредя. В момента имам изникнал 10-20% макс. Поздрави, Георги
  • трябва са го напръскаш защото овеса ще брати и ако е по мека зимата може и да не измръзне освен това той се явява и конкурент за кориандъра за светлина и храна може да ползващ всички балурициди на най ниската им доза Успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Индустриален коноп/събиране на реколта

Здравейте , дали някой може да помогне с контакт на човек или фирма в София или покрайнини...

75 0

Пръскане на кориандър

delibaltov: Праксим 200-250 мл.-дка

245 1

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

170 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

243 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

211 0