Колко излиза една система за капково напояване?

• A
    moje li niakoi da mi kaje kolko izliza edna sistema za kapkovo napoiavane.gradinata mi e 4ere6eva i e 8 dka
  • T
    Да кажа и аз нещо.За бензиновите помпи на газ(не ти трябва даже и изпарител,нито плочка даже).Вкарва се маркуча с газта с един щуцер директно в горивните камери на карборатора.Палиш и газззззззззз.Няма никакви ядове изпитано е!!!
  • J
    Преди 3-4 години се захванах да земеделствам. 7 декара далеч от ток. За зеленчуци и овошки бихме сонда 21 метра. даде малко под 3 кубика/час в началото. Сега е над 4 но не съм замервал защото поливаме с капково. Помпата е 0,750 kW Pedrolo с 6 турбини, 9 кубически метра на час и 5 бара налягане. Генератор Gardenia 2,5 kW (3KW пик). Подкарахме го на газ с обикновен изпарител от АГУ. Бутилката е готварска (от сините). Никакво затопляне на изпарителя не ни е нужно защото реално ползваме само газова фаза на пропан-бутана. Но за всеки случай изпарителя е монтиран на пътя на въздушната струя охлаждаща цилиндровата глава. Разход около литър на час, зависи от натоварването. Бензиновия резервоар е свален преди две години. Реално генератора раоти само един сезон на бензин и вече три години на газ. Никакви проблеми или ремонти, освен смяна на стартерното въже и масло. По памет генератора ни струва към 540лв, помпата 750. За газификацията - 40лв за най-простия изпарител и налична бутилка от газова печка. Дано сте успели да си решите проблема, че без достатъчно вода сме за никъде. Ще трябва да вдигаме каменни пирамиди за да си я кондензираме от въздуха (нали топлия е по влажен от студения). Успех! И дано съм бил полезен на някой.
  • машината е фабричена ,генератора е севлиевски,а двигателя съветски двуцилиндров 600смз Стара военна разработка държи се много добре, но много гълта сега тия дни ще му слагам газ.50 херца ги прави при 3000 оборота така,че с вала на трактора няма да стане.На аграта ми предложиха вариант със соларни панели и помпа с горе -долу подобни характеристики за 2000евро,луда работа ами като се скрие слънцето?
  • Произвеждам градински и капкови маркучи.За контакти>0896948414//0885947512
  • Произвеждам капкови и градински маркучи>За контакти на 0896948414//0885947512
  • колега бес да го хакнем или побалгарим както казват ниакои ниама да стане наи икономичен ще е дизел 12-13 кониа. понеже е по бавнооборотен триабва да дигнем оборотите наи лесно ще е с ремачна предавка .но ще загуби вншниа вид ниама да е компактен ще триабва да се прави ново окачване на генератора и двигателиа не че е невазможно но може да се поиави ниакои технически проблем триабва да се огледа и двигателиа и генератора за да не говорим празни приказки и то си заслужава ако се вложим за около 500-700 лева иначе си губи смисала
  • Питах за двигателите 2400лв. и не стават за генератори трябвало специално изпълнение.
  • I
    АКМЕТО е 12-15 кониа колкото ти е бензиновиа в далгосрочен план то е решението.продават и бензинови двигатели но тогава ще триабва да слагаш газ.смени само бензиновиа двигател запази генератора от стариа материал е сигорно е 10 пти по качествен от новите но не знам каква е цената на акмето
  • не уточних двигателя,който задвижва генератора е 10кс,а самия генератор е 5киловолта cosf 80 което прави 4 киловата мощност точно колкото трябва да стартира помпата след това тока пада на7а
  • колега с тоиа генератор ще изгориш една цистерна с бензин ако работиш деноношно при всички положениа ще те набута с много пари.Прав е колегата по горе че триабва по малак генератор но предполагам че држиш на воената техника за това ти предлагам да замениш бензиновиа двигател да остане само ел.генератора наи близко до бензиновиа по параметри е дизел на АКМЕ ползват ги на мотоколтиватотр или косачки БЧС.претполагам ще ти гори 0.500-1литар на час нафта този разход го имат и новите ел.генератори но не знам с какво качество са предвид че са китаиско произвотство.малкиа ти трактор и тои ще сврши работа но пак ще гори повече
  • помпата е монофазна,но пусковия ток и е 30А и незнам дали новите генератори от по-нисък клас могат да издържат на него.По-високия клас генератори са от 3000лв. нагоре.За тия пари по-добре е да се прекара ток макар и нелегално.
  • Помпата ти трифазна ли е или монофазна?
  • Работил съм с помпа Тунджа. Тя е хубава, но е за открити водоеми. Не става за сондаж.
  • С тия данни трябваше да започнеш колега. 10 конски сили на агрегата се равняват на 7.355 киловата. Това означава, че агрегата ти е 6-7 пъти по-мощен отколкото ти е необходимо - 1.1 кw. Следователно харчиш 7 пъти повече излищна енергия (бензин). Все едно да дърпаш с трактор конска каруца. Моят съвет е : Потърси генератор на ток с мощност не повече от 1.5 киловата. 1.1 за помпата и 0.4 за резерв да си включиш нещо друго ако се наложи. Сега продават много хубави генератори за битови цели с такива данни и много малки размери и нисък разход на гориво. Пък ако на такъв генератор решиш да сложиш и газова уредба поливането наистина ще ти е без пари. Успех!
  • от сондаж на 43м капковата инсталация е 2цола и трябва да рабати почти без прекъсване кото при това положение е убииствено.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

233 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

984 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1607 2