Съвет за избор на сорт череши

• A
    Здравейте колеги, разполагам със земеделска земя в региона на Бургас и възнамерявам да засея декари с череши. Какъв сорт черешови фиданки ще ми препоръчате за този регион?
  • Искаш ранни, средноранни или късни сортове. Почвен тип / най -малко Ph/.След това ще получиш съвет за сорто-подложкова комбинация
  • A
    a znae6 li to4no kakav sort sa zasadili
  • az sam ot Ruse naistina ima takiva nasajdenija ot 4ere6i,az sa6to mislja da probvam s 4ere6i.Skayp javor2388
  • A
    zna4i sam te razbral pogre6no.prav si za dovodite, no as vse pak sam re6il da opitam.4etox predi vreme ne si spomniam kade be6e za niakakav ungarski na4in za otglegdane na 4ere6i, s ispolzvane na aziatska podlogka i se spomenava za 2 tona ot dekar. dage v rusensko sa zasadili po tozi na4in.blagodaria ti za otgovora vse pak
  • Мене НАТО не може да ме заплаши. Доводите им бяха противоположни на моите: 1. Производителността на берачите е малка, а ядат много, като направиш сметката 1 лв. на кг. ти е само труда. 2. Черешата не е траен плод, не я продадеш веднага минаваш на черешово джибре. Може да и имало още нещо, ако се замислиш ще се сетиш. Препоръчаха ми да сложа ябълки, заради обратното - голяма производителност на берачите, голяма трайност, лесно съхранение и т.н. Ако направиш череши ще ти намеря пазар, естествено ако си опечеш работите, а не като тази година да ми се обаждат, когато вече са ги обрали та да им намеря клиенти по хотелите.
  • A
    iska6 da kage6 4e sa te zapla6ili ili ne6to takova, ili 4e ne si zaslugava. ne te razbiram.
  • Преди време питах окати хора същото, от какъв сорт череше да направя насаждения до Сл. бряг, защото бяха от района и в бизнеса. Отговорът беше да не се занимавам с череши.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

черешите в цяла България

Правителството уж щеше да помага на българските производители а сега затвори пазарите , ед...

191 0

Мнения за трактор Владимировец т25

Колеги, дайте ваше мнение трактора как се справя в овощна градина, като оре, пръска и с му...

186 0

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

493 1

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

718 0