Знаете ли колко се затяга главата на ЮМЗ?

• S
    Колеги знаете ли с колко килограма сила се затяга главата на ЮМЗ с динамометричен ключ, и дали става такъв дето е за коли или трябва по-голям?
  • Н
    Имате ли представа колко трябва да се натягат основните лагери на Мтз? Тъй като всички ми казват на усет, а видях че хора във форума имат литература за тези машини. Благодаря.
  • т
    И разбира се задължително регулиране на клапани ако дори и една гайка мръдне.
  • т
    Първо обери с 50% и след това стягай до нормата ,и както казва колегата след 100 мч. задължително притегни.
  • K
    Zdravei kolko kilo grama se stqgat gvavite na t16 2ceridov mola za iformaciq
  • наистина в справочниса на Шкаровски и компания го дават от 16 до 17.2 Нм но справочника е за 8 модела ЮМЗ и 8 модела МТЗ
  • Вижте приятели ! Колкото и да е талибанска руската техника и тя си иска технологията ! Така че не пълнете с глупости главите на хората ! Ако нямаше смисъл от динамометричния ключ нямаше да ги мислят ! И за ментетата - не може да искате евтино и хубаво ! Доста пари ми струваха тези мисли на велики текезесарски мнения за гедория с тръба ! (основен ремонт , нов колянов вал и т.н.) ! След това над 10 пъти по-евтино ми излезе най-скъпия динамометричен ключ ! От тогава досега съм го ползвал над 20 пъти и не съм имал проблеми ! Затова ако знаете колко се стяга кажете на човека и да си свърши работата ! ПС : Не забравяй да стягаш от вътре навън главата
  • D
    Качаков,тук сам сега.Заваля и се прибрах по рано.Ти как си?
  • По учебник е 16-18 кг. има го с реда на стягане в справочника на станчовски
  • D
    Иво,може и да си прав но колегата ми каза че е зачистил хубаво главата и блока и я стягал със динамометричния ключ.След като я стегнал яко с лулата и тръбата нямал проблеми.Само маслото сменил.
  • I
    (Качаков.Аз си я стягам по усет с лулата и тръбата, нямам доверие на тия ключове за които пита колегата.Имаше такъв случай с един колега, който стегна главата с такъв ключ и на втория ден се наля с вода) Ако не е шлайфана главата с какъвто и ключ да я стягаш все ще избие от някъде
  • K
    Данчев къде се губиш бе приятелю
  • D
    Качаков.Аз си я стягам по усет с лулата и тръбата,нямам доверие на тия ключове за които пита колегата.Имаше такъв случай с един колега,който стегна главата с такъв ключ и на втория ден се наля с вода.
  • K
    понеже съм учил някога точно за това на теория има формула на изчисляване и по спомен беше така - диаметъра х стъпката на резбата ама аз щото съм много добър си ги стягам по УСЕТ много вяря на динамометричните ключове нямам щото не се знае какво менте е ,ако си сигурен в ключа действай ако не повикай някой по квалифициран да ти свърши работата, и колега сигурен съм ,че знаеш ама аз пак ще вметна след 60 макс 100 моточаса задължително притягане и регулиране на клапани
  • I
    По учебник го дават 147-166 Нм другият вариянт е колкото е диаметъра на шпилката с толкова килограма се стяга. Примерно мисля, че бяха 18мм - 180кг

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

30 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

206 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

96 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

95 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

277 0