Мога да валирам люцерна след като я окося?

• C
    здравейте колеги.въпроса ми е дали мога да валирам люцерна след като я окося.става въпрос за млада люцерна март месец е сята.целта ми е да подравня мястото.но незнам дали няма да я прецакам.
  • H
    Ако е сята сега аз не бих я барал.Някъде на подобен въпрос във форума колеги гледащи люцерна от доста време бяха казали да се остави една година година да направи корен и на следващата рано напролет да се влезе и да се валира.То много зависи и от валяците ,но така или иначе за да търсиш валиране и заравняване ти трябват тежки валяци ,а такива при млада люцерна според мен ще нанесат поражения.По-добре изчакай да направи корен една година.Иначе е масова практика в Канада и някои части на щатите люцерните да се валират с гладки валяци пълни с вода (пак стават валяци от тежък тип) като така стимулират растежа на люцерната рано напролет.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

42 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

36 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

94 0

НЕ КУПУВАЙТЕ СЕМЕНА ОТ ЕТ"Топлам"

Андрей: Колеги помагайте съветват с раундъп да третирам няма ли да убие разстенията

204 3

отглеждане на просо

mavropoli: Предлагам украински сорт семена просо срещу договор за изкупуване. тел.0888995959 mavrop...

1194 3