Трябва ли кардана с който ще въртя мулчера да има предпазна муфа (съединител) ?

• F
    Здравейте,трябва ли кардана с който ще въртя мулчера да има предпазна муфа(съединител)?
  • M
    За косене на овошни градини става .Но се пробвах да кося картоф и потроших кардана .Сега ще купя кардан и универсален съединител отделен за да може да де ползва за всяка машина!
  • H
    при мен проблема беше в слабите кардани.Бях се замислил за кардан със съединител,но намерих сериозен кардан и реших проблема.В редуктора на шредера трябва да има нещо като съединител ,който позволява плавното спиране и обира част от напрежението при по сериозен удар в камък и дебело дърво. https://www.youtube.com/watch?v=c9hPwV0hGvU
  • F
    Така е,имам фреза 1,60м и на нея има такъв съединител.
  • N
    Ако случайно нещо се натовари смятам ,че ремаците ще пребоксуват и ще се предодврати по голяма авария. Така е пич,ремъците приплъзват..запушват..палят се.Нямаш твърда връзка-нямаш проблем. не е като при фрезите..например..
  • F
    Ако случайно нещо се натовари смятам ,че ремаците ще пребоксуват и ще се предодврати по голяма авария.
  • F
    Сменя се само диска,да!По принцип кардан с такава предпазна муфа струва около 350лв.Засега ще карам само с кардан без съединител.Мулчера е с ножове и ще се ползва основно за косене на овощни градини.Благодаря за мненията ви
  • S
    Зависи от кардана. И моят лятото на два пъти изпушва, но после си работеше нормално. Не ми се струва нормално да се сменя кардан от 600лв??? Сигурно се сменя само диска на съединителя, но не съм гледал как става...
  • G
    по принцип си прав така трябва да е, но той превърти ли си за нов кардан Аз след първата година минах на кардан без съединител.
  • F
    Благодаря за отговора,но си мислех че такъв съединител е нужен в случай че попадне нещо по голямо в мулчера да може да преплъзне съединитела и спаси от счупване на ВОМ на трактора
  • G
    Не

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

158 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

552 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1118 3

Търся машина за прибиране на тикви

: Кое Землище си ас имам всичко необходимо

671 5

Бензинова дробилка за клони до 7,5 см

Здравейте колеги,някой има ли наблюдения за роботата на бензинова дробилка за клони.До как...

1378 0