Съвет за засаждане на орехов масив

• A
    кога се прави орехов масив - есента или пролетта?
  • V
    купих ги от един разсадник не знам дали аитоски или карнобатски нещо от рода на югландс регия или не знам как се изписва на бг. това е латинското наименование на ореха.имаи предвид че цената е за миналата реколта и е въсзможно да са подскъпнали . аз ги купих февруари месец от добричкия панаир , но ги имаше и на аграта.като говорих с представителя на фирмата ми каза че при по големи поръчки ще свалят цената според мен на 10 аз си купих 2 но не знам какви сортове чакам и се надявам да са добри .иначе си личи присадката , но пази боже в българия какво и от куде се взема за присаждане
  • колега дай малко повече информация за дърветата от американските сортове които струват 12 лв, защото под 15 лева не виждам в сайтовете.
  • V
    колеги как ще ги берете тези дървета бай мангал ли ? дърветата от американските сортове струват 12 лв пролетта си купих два от панаира в добрич хванаха се но кога ще бера ще видим [:dance:]
  • Колеги, откъде е най добре да се закупят орехови дръвчета за засаждане и колко струват - ориентировачно? Благодаря.
  • благодаря Иване
  • Аз расада го вземам от Института по овощарство Пловдив.там ме посаветваха да се изоре на 30см.дупките ги правиат с свредел Ф60см далбоки 60 см.и на всиако дравче по 30 литра вода при садене.ако те интересува нещо повече имат телефон с гугала ще го намериш
  • орехите по-добре да ги садите началото на пролетта, защото ако ги сложиш ноември може да замръзнат.
  • колко големи трябва да са дупките.БЛАГОДАРЯ
  • I
    предвид че ореховиа расад се вади есента специалистите саветват да се сади и веднага.иначе триабва да се полагат доплнителни грижи за сахранение на расада до пролета.викаи багер да направи дупките и ноември садиш

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

цена на синя слива

някой може ли да ориентира за цени на синя слива

13 0

Сливи стенлей падат още докато са зелени

Здравейте колеги, имаме овощна градина със сливи стенлей, забелязах че сливите са почнали...

81 0

Моля за съвет относно сушенето на сливи

Здравейте! Интересува ме лесите задължително ли трябва да са от дърво? Възможно ли е да...

330 0

Смокиня, младо дръвче, трябва ли подрязване на върха

Здравейте, Имаме въпрос за младо смокиново дръвче посадено миналото лято. В момента дръ...

412 0

Какъв сорт орехи бихте препоръчали да се засадят в северозападна България?

Искам да засадя 15 декара орехи и се чудя какъв сорт да са?

413 0