Изкупни цени на козе мляко

• K
    Здравейте, Моля колегите, които отглеждат кози, да се включат. А и, който желае разбира се ) На каква цена Ви изкупуват козето мляко в момента? Има ли колеги от общ.Сунгурларе, тъй като моят животновъден обект е в с.Везенково и имам голям проблем с изкупуването на козето мляко. Тази година е още по-зле, мисля че няма да има кой да идва и да го купува на място, тъй като останалите фермери вече се отказаха да доят, а само за моите кози едва ли ще дойдат от Сливен. До сега идваше човек, който купуваше млякото за Сливенска мандра, плащаше малко и със закъснение. Миналата година започна да купува на 0.45лв за литър краве, козе - няма значение - като дойде време да го плаща, каза че цената вече била 0.40лв., следващото го вземаше за 0.40лв, като стана време за плащане каза че цената била вече 0.30лв. Той смесваше нашето козе мляко, с кравето което купуваше от други фермери, защото мандрата не купувала козе. Нали козето мляко по принцип се изкупува по-скъпо от кравето? Имам 40 дойни кози, не ми е изгодно всеки ден да пропътувам 50-60км.за да предам млякото в някоя мандра и то с 5-6ст разлика от цената, която даваха на място. Миналата година свекърва ми го правеше на сирене и продавахме на близки, но вече е по-болна и не може, а и тогава имах доста по-малко кози. Сега, за да направя сирене от 40 кози всеки ден трябва да имам определени условия, а и не знам ще намеря ли сред близки постоянен пазар за цялата продукция. Моля споделете Вие как се справяте или дайте съвет!
  • K
    ZDRAVEITE KOLEGI,IMAM MALKO KOZI I MISLQ DA KUPQ OSHTE,MOJETE LI DA MI KAJETE KAK VARVI CENATA NA MLQKOTO V MOMENTA?OT SILISTRENSKIA REGION SJM BLAGODARQ
  • M
    Враца и Видин 70ст. мандра Млечен Рай.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

619 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1406 2

Цена на ечемик 2016г.

trinitybg: "цената е около 230-235 лв за тон" - регион В.Търново http://www.fermer.bg/%D1%80%D1%...

7886 14