търговия със зайци

• C
    интересувам се от развитието на бизнесът със зайци в българия.който може да помогне с информация къде се изкопува заешко месо в българия и дали е печелившо гледането на зайци
  • Когато се приказва за субсидирване на западноевропейският производител трябва да се знае със сигурност за какво става дума! Там се субсидирва фуража и цената им е между 0,23-0,28 евро за кг., което в съотношение към продажната цена от 1,2 евро за кг живо тегло е 4,8/1 или цената на фуража умножена по 4,8 прави изкупната цена. Сега надявам се вие можете да си сметнете съотношението и на българските цени и тогава да ви чуя кой колко храни, какви са му разходите, и защо иска злато за неговите зайци. Накрая да обобщя защото ми писна да се заяждат с мен: като не разбирате от зайци, поне не пишете глупости, още повече, че нищо не отговаря на реалноста.
  • Асене,зная те и сьм се срещал с твойте протежета,хич не ми пука,под 5 евро за килограм живо не давам та ако ще на челна да се изправите,ще ми определя некой цената и ще ми смята колко излиза ,аз си знам кое как и колко,вие си гледайте ващо.А що се отнася до асоцияция,голо вода е!
  • Аз зайци вито изкупувам, нито ям. Цените са ми обсолятно безразлични. Имах идея да се направи някакмо организация но от много време ми стана ясно, че е невъзможно и загуба на време. Иначе лично аз няма да си меря еди какво си с хипермаркетите, ако ще на 2,50 лв. да ми ги дава някой, защото с тях на глава не си излиза, а ни интересуват, защото те продават фрински зайци тука и е все едно по какви причини цената им е 11 лв., този цена е в България, а не в Патагония. Ти може да умножиш 2 кг. по 11 лв. и да продаваш на черно един заек от 3 кг. за 22 лв., т.е. на 7 лв. живо, но ще продадеш 200-300 заека безопасно и двойно с много риск, дето ако те хванат ще ти скъсат дирника от глоби. Въпросът беше зайцевъдството да стане професия, а не хоби и да се отглеждат по 200-300-400 майки, и да ти остават по 3-4 хил на месец.
  • май те намерих
  • Здравейте, всяка информация за отглеждане на зайци във ферма (около 100 ) ще ми бъде полезна.Размер на инвестицията, най-добра порода ( като цена на кг за месо и като начин на отглеждане и размножаване), болести, храни и всичко, което е необходимо за играждането на една добра ферма.Аз съм от Горна Оряховица,зайците смятам да отглеждам в село на 10 км. от града.Благодаря ви предварително.Оставям и mail: [email protected]
  • ХИТ Хипермаркет е немска семейна фирма, създадена преди повече от 30 години и е сред водещите вериги на самообслужване в Германия. Г-н Иванов,защо пак започвате миналогодишните песни с Асенчо и защо сравнявате европейските фирми и техните субсидии с условията на нашето животновъдство-няма да намерите балъци които да ви продават на загуба зайци.....
  • На някой взе да им идва акъла. А за останалите - в ХИТ в София продават френски зайци, доставени от белгийска фирма с тегло 1,850-2,100 кг. с глави и вътрешности за 10,99 кг. Вие си направете сметка от къде са тръгнали, през колко ръце са минали преди да попаднат в голяма верига дето работи с поне 25% надценка и си плаща точно ДДС-то. Не са китайски за кожи, дето на практика месото им е без пари на производителя, а нормални зайци клани на около 3 кг. Това не го пиша за да се заяждам, а е факт в който всеки може да се убеди като отиде с Хит-а.
  • na kakva cena gi davash zaicite
  • A
    Първо: Колчо, колко заека ще купуваш месечно на цена от 4лв за килограм и да ти карам на теб? За тези които не знаят аз освен всичко друго отглеждам и зайци които продавам на същата цена, а другите ги копувам за да може да се поддържа пазара, иначе и аз ще трябва да се задоволя с 5 майки за лична консумация. Вярно е, че цената до сега единствено само на зайците расте и никога не е връщала назад не и в Плевенско сигурно защото не се мисли за производителя. За смъртност и разходи при отглеждането на зайци съм писал в други форуми и който е искал ги е прочел и си е направил сметката. Що се отнася до двата "лагера"- нищо подобно, човек трябва да бъде реалист. Не може цената в цяла Европа да варира около 1,2 евро за кило, а вие да искате повече от това. Знам, че на дребно всеки продава на цена 8-9лв за кг труп, но нали се сещате, че тези продажби са непостоянни и не може да се разчита на тях. Това за Циките с високият рандеман остана само в книжките и приказките за лека нощ. Всеки разбиращ от животни ще е на ясно какво е хибрид и как може да се развъжда. И накрая ще спомена и тук, че зайцевъдството не е за всеки.
  • T
    има аз одгледах 2 с капкомер ги хренех
  • А бе я се стегнете бе,цена 3 или 4 лева пьлни глупости,и аз на тая ще купя,егати удавниците.На тия цени няма да му дам да ги погледне камоли да ги тегли.Рандемани,кашони,Асене айде да не се баламосваме,ако искаш и в торбички си ги слагай кво ме брига
  • kakvi pari prodavash kletkite i imash li snimki
  • Здравей!Изказвам се неподготвен, но мисля, че породата е създадена в шуменското село Веселина и затова предполагам, че би могъл да си я закупиш от там.Имам мътен спомен ,че породата е кръстена на селото.Може и да греша.Поправете ме.
  • Господин Върбанов аз не се крия,просто не съм се регистрирал тук защото не претендирам ни най малко,че съм фермер.Не съм споменавал ни най малко което и да е име ,та аз вобще не ви познавам.А до грешката 11,4лв такае имам грешка,която неволно съм допуснал за което се извинявам за пореден път.А доколкото рандемана бих ти казал ,че преди две години един колега със когото учех в натфис отглеждаше зайци мисля ,че бяха хибрит Цика ми е казвал ,и не само казвал а е донасял заек да изпечем .Сега сигорно ще се засегнеш за твойте животинки.Доколкото транспортирането ,също и пройзводителя го има като разход за да ти ги докара,не казваш и нищо за смъртноста която е твърде възможно да е доста по голяма,а може би греша?Аз съм само потребител и се радвам в магазина да има Българска стока,заешко пилешко агнешко свинско и каквото още се досетите,само мисля ,че най печеливш в случая трябва да е този дето го пройзвежда.Не се толкова впрягай гн. Върбанов и успех във бизнеса ви.
  • Никой не искам да обидя ,но разберете ,че винаги защитавате позицията от цена магазин на долу до производител. Представител на кого сте ,защото същевременно говорите за асоциации и семинари които трябва да защитават интересите на зайцепроизводството май. Разберете ,че сте публична личност чрез самоизява и сновете между "двата лагера ". Ако само си пускахте обява -добре ,но в качеството на какъв правите публично ценообразуване. Услуга на кого правите с тези цени които определяте като благодеяние за производителя ,щото по нагоре почти нямало печалба. Идиотите дето гледат 3-4месеца заек за да спечелят 2лв ще ги оберете и тази година ,ама те повече няма да гледат такива количества. Скоро няма да има зайци за Вас освен ако не си ги отгледате. Който иска да яде заек ще си намери без да ходи в магазина. Споменатата цена от Вас сигурно е обсъждана вече защото хората и така много рядко купуват заек от магазин с цена11-14 лв за кг. При цена от 4,8о за 3кг заек с рандеман 63% приблизително 2кг труп става 14,80на производителя. Кво става с останалите пари до 22лв-28лв. Не е моя работа и не ме интересува ,но като не можете да мръднете от цена преди две години 3,50 до 3,80 ще има все по-малко отгледани зайци. Предположение пак. П.П. Няма защо да ми давате контактите си в София. Не съм прекупвач и ако ме устройваше тяхната цена + другите разходи сега нямаше да Ви пиша. Не ме устройва нито тяхната ,нито Вашата цена,пък и аз не искам да Ви вземам хляба.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

180 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

356 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

930 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1597 2