Торене на слънчоглед 2016 - технология

• D
    Пускам тази тема, за да може всеки да сподели как ще подходи с подхранването на слънчогледа тази година, като започна аз. Преди сеитбата 20 кг/дка Yara Milla Triple 16/16/16 i 15 кг/дка карбамид преди сеитбата. Бих го вкарал с торовнасянето на сеялката, но казват, че подтискало корените. Там където ми е по-кисела земята мисля освен карбамида и НПК то, да прибавя и 20 кг/дка Yara Liva Tropicote със сеитбата, понеже има повече калций.
  • D
    Схемата ми се вижда добра, но за да вкараш листен тор в тази фаза значи имаш самоходна пръскачка. Защо слагаш НПК-то с торовнасянето на сеялката? Аз за първа година ще изпробвам продукт на КВС, ти доволен ли си от техните продукти като цяло. Би ли споделил какви добиви изкарваш с тази технология?
  • D
    Аз използвам следната технология: При сейба 15-17кг.Yara Mila Complex с торовнасяне на сеялката; При окопаване 18-19кг. Амониевият нитрат; При бътон вкарвам листен тор най вече за да доставя Бор.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

течен азотен тор /uan при слънчоглед и пшеница

колеги споделете технология за внасяне на уан при слънчоглед и пшеница. може ли в 5-6 двой...

914 0

Торене с карбамид

lupo_93: Темата я има във форума

1887 2

Торене на слънчоглед след сеитба

htz180limited: Колеги,някой влизал ли е да тори с торачката слънчоглед след сеитба,с амониева?Има ли изо...

4479 7

Споделете мнения за Торене 2016, как да започнем?

goro_N: Ами като за начало мислим, че според "добрите земеделски практики" който сме длъжни да спа...

43168 62