Съвети при избор на GPS за трасиране на имоти и изчисляване на площ

• F
    Колеги, моля препоръчайте ми добър и евтин вариант за GPS. Необходим ми е за трасиране на имоти и изчисляване на площ.
  • H
    Колеги, благодаря Ви за отговорите. Нека и други колеги споделят, как процедират при трасиране. Мисля, че ще бъде ползотворно и за други, които се сблъскват с това. Вариантът със смартфон е най-евтин и достъпен. Айде само да уточним нещо.Трасиране с уред за 200 или и 1000 лева не става.Ако ви чуе някой геодезист ще ви тегли една майна. Да намериш имот грубо с такива уреди става, да измериш площ грубо - също. За трасиране си приготви 10 000 лева и с тоталната станция и заплатен годишен абонамент за връзка ще трасираш.Това другото мерене става с от 1 до 2-3 метра грешка ,понякога и до 8.Та на един блок 500 дка като му набиеш грешно колчетата с 3 метра ? Muller II мери с до 20 см грешка при цена от 3000 лева и пращане на сигнал до сателита при DGPS режим няколко пъти в секунда ,а тия дето колегите са ти писали са детски играчки с точност колкото с пергел.За груби измервания стават ,но трасиране....
  • F
    Колеги, благодаря Ви за отговорите. Нека и други колеги споделят, как процедират при трасиране. Мисля, че ще бъде ползотворно и за други, които се сблъскват с това. Вариантът със смартфон е най-евтин и достъпен.
  • S
    По принцип наистина има много читави програми за теблет/телефон. Аз лично ползвам тази, която струва 12лв и то еднократно. Зареждаш си направо шейповете, като може и за цяло землище извадено от кадиса -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dabebro.som
  • A
    Garmin etrex 10 струва 220лв. в техномаркетите ги има. Лека версия работи с GPX файлове. Точност в рамките на един метър и половина. При няколко повторения на точка се постига по голяма точност.
  • B
    Колега няма смисъл да си даваш парите за тези глупости. Трябва ти един телефон с що годе хубав GPS или таблет.Има много програми за чертане,трасиране,прецизно сеене,култивиране и всичко което може да се сетиш. Аз лично ползвам една програма която ми струва 40 лева на година.Там съм си сложил .ZEM файловете на землищата които работя.С нея си чертая от таблета,измервам площи,гледам собственици и арендатори на имоти чрез КВС и .ZEM файловете. Миналата година трябваше на една нива да и видя точно реалните граници къде са на полето и си пуснах молба за трасиране,но кадастъра се забави и си я трасирах с таблета,после като дойде кадастъра ми пренаби колчетата с по 30-40см. . Има програми с които задавам параметрите на трактора,торачка обхват(примерно) и предварително имотите са ми вкарани в дадената програма и като влезна в някои парцел да торя и на таблета ми рисува и казва къде да влезна пак. Та няма смисъл да си даваш парите...е да с хубавите GPS става по бързо самото трасиране или измерване но за 10 минути по бързо или не да се дават грешни пари. Ако искаш пиши на лично ще ти кажа кои са програмите за да няма реклами и такива неща.
    • г
      Здравей колега,може ли и на мен да ми кажеш,кои са програмите за трасиране?
    • I
      Здравей Може ли мен да посъветваш какви програми да ползвам?
  • F
    Stormstriker, да говорим за грубо ориентиране за местоположението на парцела. Отклонение от 2 метра не ми е фатално.
  • S
    Не знам каква точно точност гониш, но няма как да е евтин и да искаш да тресираш с него. Ако е за да видиш къде е просто даден имот и ГРУБО да му определиш границите, то има доста прилични Гармин-и за от 500 до 1000лв. Moя е Garmin Montana 650 и ми върши чудесна работа, но за тресиране и дума не може да става.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

141 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

493 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1031 3

Търся машина за прибиране на тикви

: Кое Землище си ас имам всичко необходимо

645 5

Бензинова дробилка за клони до 7,5 см

Здравейте колеги,някой има ли наблюдения за роботата на бензинова дробилка за клони.До как...

1339 0