Съвет за лекуване на копитен глинец при овцете

• V
    колеги овцевъди със какво лекувате копитния гнилец при овцете
  • I
    според моя скромен опит,2пати на ден през ваната с формалин и добро изриазване.
  • Kaliev permanganat, kisnesh krakata wseki den po 2-3 minuti,vkluchitelno i tezi kraka , s koito ne kucat.Pryskaj sled tova s borov katran.Tova se pravi nqkolko dena do spirane na kucaneto
  • injektirash 5ml feniveks na ovca i izrqzvash kopitoto dokato se poqvi zdrava chast
  • R
    kopitnia gniec se lekuva s pochistvane na kopitoto do krav i choveshka orina
  • A
    Здравейте, преди време наш клиент търсеше сръбската ваксина, май се казва полиувин, ама се оказа, че не я внасят. да не би да са започнали да я внасят? наши клиенти скоро изпробваха нов продукт за копитен гнилец. казаха, че върши работа, но проблемът е, че не могат да създадат добри условия за непоява на заболяването. поздрави
  • разбира се иначе ще се заразят и другите...пък и ще отслабне м/у другото ако не се лекуват правилно пак се появява след известно време
  • S
    Ако е единичен, какво препоръчваш - ПАСТЪРМА
  • единичен случай или масово ти куцат
  • само с подходящ антибиотик.Със спрейове не става нищо
  • 1.Целогодишни бани с формалин на влизане и излизане от саята. 2.Поне 1 път ваксинация със сръбска ваксина с включен копитен гнилец/много е добра/ 3.Подрязване на болното копито,превръзка с катран и смяна на превръзката 7 дни поред. 4.Линкоспектин/Пфайцер/-5дни поред 5.Изчистване на саята по дълбоко и дезинфекция с формалин

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

165 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

127 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0