Здравейте искам да попитам с какьв брой животни мога да се регистрирам като земеделски производител и каква помощ ще полу4авам за тях

• M
    Искам да се регистрирам с кози и малко овце или само кози още обмислям
  • вместо животни - купи първо земя,докато е евтина и я има,после животните,събери пари и за косачка,не почваи от краката за главата
  • абе, момче младо.Вместо да стоиш и чакаш да вземеш да си се поразровиш ли? Кое ти е малко?Ти знаеш ли какво все пак очакваш да получиш като съвети, че тези са ти недостатъчни. Я марш в сайта на Министерство на земеделието и чети, чети...
  • M
    Дайте още малко информация тази не ми е достатъчна
  • има изисквания за площ на едно животно,ако се добива мляко за над 50 броя-МСП,води се регистър на обекта,има изисквания на всяка община за броя отглеждани животни в населеното място
  • V
    nqkoi po otgore be6e kazal ne6to za iziskvania. nali pri ovcete i kozite nqma6e iziskvania. moje li nqkoi da mi obqsni po to4no na kakvi iziskvania trqbva da otgovarq edna ferma za kozi ili ovce za da polu4i sobsidii? ako izob6to polu4i
  • M
    Мирко, чета внимателно писанията ти и си спомням за себе си преди години. Тогава бях горе-долу на тези на които си ти сега.Нямаше комшия, приятел, познат та даже и някои членове във фамилията ми които да не бяха против да гледам животни. Разбира се аз не ги послушах/зодия Овен съм разубеждаването при мен е невъзможно/,и правех онова от което се чувствах удовлетворен- а именно животновъдство. Пътя ник не е лек, ти сигурно вече го знаеш , но тепърва ще ти предстоят още трудности, щом го правиш с желание и мерак един ден ще успееш. Мисленето ти относно породите е правилно и не чак толкова. Наистина "културните" породи са доста кекави и маниполациите при тях изяждат многократно приходите ако не се гледат както трябва и индивидуално, но е добре да правиш кръстоски с тях с цел по-висока продуктивност, без това неможе. Относно бройката, то тя ти е добър старт, аз почнах с едно яре подареноот вуйчо ми. С овце като брой съм стигал до 150 сега са по малко но това е друга тема. Най-важно е желанието и мотивацията, от там на татък всичко се нарежда.
  • M
    Ама ние в ЕС ли сме с какво ли4и ,4е сме там аз не забелязвам промяна имаме заплати от порядъка на 100 лв там ги няма и други неща имаме там ги няма и така те искат от нас изисквания за животните ,а другата мизерия кога ще ни я оправят . Аз не искам много породисти животни ,защото те боледуват пове4е от другите искам най-обикновени кози който да ми дават добър млеконадой , а не някакви капризи с които да ти4ам по лекари всеки месец с тях ,защото в нашия раьон е такъв ,4е със сигорност ще сам там .
  • В смисъл, че са мелези от няколко породи и изглеждат прилично. Въпросът не е само в регистрацията, а в условията. За да ги имаш трябва да отговаряш на условията. Това вече иска сериозно отношение, влагане на пари, които се връщат от повече животни. Ако ти се занимава вземи хубави животни или някой порода, та да й продаваш яретата и да я увеличаваш. Но с приказки не става. А иначе и в Италия и навсякъде се издава багажа със животновъдството. Изикванията които се наложиха са такива, че не може да се произведе нищо конкурентно в ЕС.
  • M
    Е то4но това исках да полу4а в тази тема не подобните разобеждения и т.н
  • Има разлика в това дали ще се регистрираш като земеделски производител(за по кратко ЗП) и дали ще кандидатстваш всяка година само като земеделски стопанин(ЗС).Като ЗП регистрацията е по Наредба №3/1999 г. и направиш ли я веднъж,трябва всяка година до 25 март да я подновяваш...е ,можеш да я прекратиш ако видиш зор.Регистрираш ли се като ЗП,започваш да си плащаш осигуровки(за пенсия и здравни)като от тази година осигуряването става върху 240 лв. Няма ограничение за бр.животни или земя с които ще се регистрираш като ЗП.Но ако не искаш да се регистрираш като ЗП(и да плащаш осигуровки ),остава да бъдеш земеделски стопанин (ЗС).Кандидатставнето е всяка година от 1 март до 15 май без санкция,като за животновъдите всяка година има нови схеми(и изисквания ) за бр.и вид животни.За тази година овце/кози - минимум 50 бр.
  • M
    Като казах ,4е сам ходил на гости да се до изкажа . Ходих при баща ми той беше в Италия 5 години и миналата година се прибра по принуда ,защото нямаше пукнат лев и ,ако беше постоял още малко можеше и да не може да се варне не си мисли ,4е и там е нещо по разли4но от тук и там е същия к.р . Вярвам ,4е ще успея да направя нещо и с 5 те и 10 те кози малко по малко и ,ако видя ,4е не върви просто ще спра . Не си мислете ,4е ще ме разобедите ,защото един козирог трудно се розобеждава
  • Не заблуждавайте момчето, че може да направи нещо с петте или десетте си кози! Мирко знам, че няма да ме послушаш защото и аз бях такъв. Преди 20 години, когато един стар приятел адвокат между другите разговори ми каза, че ако е по-млад щял да направи "това и това" и, че за мене още има време да го направя аз му отговорих, че тая работа не е за мене. Може би съм бил прав, защото сега щях да имам големи проблеми кой хотел на черноморието да купя или какъв цвят да е понтиака ми. Пък сега нямам такива проблеми. Не слушай лицемерите,а върви да изкараш пари. Другото ще дойде само при тебе.
  • M
    В смисал ? Един познат джамбазин ми ги докара дадох му зор и 4овека се видя в 4удо от мене и ми ги даде тези двете колкото да не е без хи4 не бяха кой знае какви и ги продадох . Той си ми каза 4овека 4е не са за мене ама поняже давам много зор и за това ми ги дава .
  • Тези овце как си ги получил? Особено лявята?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

137 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

697 0