Какво може да се прави по тази мярка 311?

• P
    Някой наясно ли е какво може да се прави по тази мярка? Примерно автомобилна везна(кантар), работилница, складове за зърно могат ли да се построят по нея?
  • A
    http://www.ecs.bg/bg/content/77/index.html има обяснения тук, но проекта е за неземеделска дейност
  • P
    Ами аз по-горе питах за някои идеи, в самото начало на темата. А какви са изискванията към тази мярка? В последствие какво трябва и какво може да се върши след изпълнението й . Задължават ли те да извършваш някакви услуги и т.н.?
  • T
    Значи по тази мярка може да направиш всякакви неземеделски дейности - примерно склад, ремонтна работилница, цех за опаковане на продукцията, къща за селски туризъм, козметичен център. По тази мярка могат да кандидатстват земеделски производители, на които доходите са над 50% от земеделска дейност. Питай ако нещо те интересува. По тая мярка мисля да правя моя цех за пакетиране на билките и да сертифицирам и произведенета продукция
  • R
    Има ! И тя е по ОС 3 - Качество на живот в селските райони и разнообразяване на селската икономика , а мярка 311 - е - Разнообразяване към неземеделски дейности и е стартирала от 01. 12. 2008 г. с наредба 30 от 11. 08. 2008 г. Има и анекси към програмата - може само в определени райони на страната да се прилага . Просто провери в ПРСР 2007 - 2013 .
  • L
    Май няма такава мярка!
  • P
    никойли не е чувал з атази мярка? а знете ли, че връщт 70 % от сумата?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

213 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

292 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

703 0