цени на пшеница

• S
    Изключително странно е ,че никой не\r\nсе интересува от подобна тема. Толкова ли сте смачкани или продадохте всичко. В пресата се злоупотребява с данни за наличности и очаквания за спад,а не за възход на цените.\r\nАко имахме свястна държава тя щеше да се яви сдържавните си агенции и гаранции на няколко арабски търга ,както направиха французи и румънци и щеше да отвърже пазара.\r\nДА ама НЕ-според Петко Бочаров.
  • G
    е в краойна сметка сега някой купува ли на 250+ или не? А това, че молдова изнася за гърция е още едно доказателство, че апетитите на нашите търговци са много големи. Щтото без пари да я вземат от земеделците, молдовските търговци пак не могат да я закарат до Гърция на 210 лв. А какви са "сегашните нива" който се очаква да се затвърдят за царевицата?
  • T
    Аз продадох миналата седмица 400т на цена 250 + ДДС. Не знам колко пшеница има, но се опитвах доста време на купя на 220+ фуражна и така и не можах(франко мой склад).
  • M
    Toq prekupva4 dase radva dokato ima 6arani ,kato nas da proizvejdat ina4e 6e doide den gladen da sere
  • Аз също съм фундаменталист но хвърлям и по едно око на тех.анализ.И според мен също царевицата има бъдеще в Б-я и да добавя рапицата и слънчогледа/Турция си свали митата и за това цената скочи рязко а ние сме им най-близо. А за жито и ечемик нямаме големи шансове. Русия Украйна и Казакстан постоянно увеличават добиви те си а със тях ние НЕ МОЖЕМ ДА СЕ КОНКУРИРАМЕ. Бил съм в Украйна в един кооператив и видях какво мащабно земеделие се прави там/цени на горива, торове,земя а сега вече и на заплати са значително по-малки отколкото в БГ.А и Русия изнася жито за Испания...нито мита нито квоти ги спират. Даже и Молдова товари кораби за Гърция.Просто няма смисъл да се мерим с тях за жито и ечемик. От днес е задължително вече бензиностанциите да продават 2% биодизел. И според мен ще има вече осигурен пазар за рапицата.Според мойте сметки около 200 000 т.ще е нужна рапица.НО ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ.Надявам се на диалог,спорове и коментари в тази тема.
  • Здравейте, Трейдъров не съм гледал графиките,не съм фен на техническия анализ,предпочитам фундамента,само от графики да разчиташ за суровините смятам че не е много правилно........ Георги ако не се лъжа с теб имахме преди време пререкания,защо сега си на друго мнение( за което няма лошо )..........приветствам нормалния диалог. Да за пшеницата натози етап едва ли има две мнения цените са подложени на голям натиск,за мен нова реколта ще е в граници 180-200лв/т. Слънчогледа честно казано рано или късно винаги достига една долу горе добра цена,тази година едва ли ще е по-различно.Така че това е суровина която до известна степен дава що годе някаква сигурност( за тези които могат да чакат) Царевицата тази година според мен ще е атрактивна култура,прогнозите( ако правилно помня )са че в световен мащаб са сяти с около 10% по-малко и също така Китай имал нужда от повече суровини за фураж + това една част ще отиде и за биоетанол........така че тук очаквам стабилизиране на тези нива, като е възможно и малко повишение.......... За кориандър не знам.....доколкото имам информация там си има по принцип добри цени...... Давайте мнения......... П.с Честита Баба Марта
  • kakvoto i da se esh vsi4ko e batak da vatre si s dvata kraka i kato 4eta v neta kakvi sushi po4vat ot mai mesec [:slap:] skoro 6e sme postinq da po 5 meseca ne pada kapka dajjjj za kakva seidba da govotim
  • ехоооо жиж ли се бреее ееее немата вав форума олллл где ходиш бреее па да не умре неиде бреее яс сам добре ра имасг ли мисир да даида да натварам няколко тона ооо ти я продаде на 150 лева тона да бреее я заборих
  • G
    Точно това имах предвид Трейдър - каво да ги дискутираме цените на пшеницата - какво фактически дискутираме като всеички сме на едно мнение за ниските цени който ни очакват. дайте да дискутираме цени на слънчоглед, кориандър, царевица та да се ориентираме какво да сеем - така може да сте ни полезни ако искате
  • Значи не мисля, че с житото е късно вече да се обсъжда. Износа е малък до сега и доста количества има във фермерите. Мелници и живодновъди си накупиха вече УЖ ефтено зърно там вече големи покупки няма да има. Зърно производителя вече трябва да излиза на пазара- а там купувачите на тая сегашната цена са малко.Просто предлагането ще се увеличи повече отколкото е търсенето и това ще своли цената отново.На външните пазари цената/по търговете имам предвид/ почти е на цената от лятото то и Стоян Николов вече го проумя това де.Макар и късно.Щом и Франция започна да продава на Египет на цена 169.40$ FOB май май и там има доста зърно.Другия вариянт е да устане много голям приходен запаз и в следващата година.....
  • G
    Напълно съм съгласен с Purpurea, че имаме нужда конструктивна дискусия самоче за пшеницата тя е малко закъсняла - и да дискутираме и да не дискутираме каквото сме засяли сме го засяли - колко ще изкараме не може да се каже, нормално е да твърдим че реколтата е зле в противен случай просто сами си "постиламе" цени от 180лв/т като миналата година. Даите Вие прогнози като търговци - как виждате пазара тази година - моите скромни наблюдения са че нещата няма да са по-добре за нас от колкото миналата година пак около 200 лв/т, но може и да ни зарадвате с по-добри цени. Ако искате дискусия да дискутираме слънчоглед, царевица и т.н. там нещата до някъде все още предстоят.
  • Продадох на хлебозавода Деметра в Търговище на 245 лв./т.
  • Purpurea,това ми е любимото занимание ПРОГНОЗИРАНЕТО. Видя ли на borsi.dir.bg прогнозните графики? Дай някаква прогнозна цена средата на април-например и се аргоментирай.
  • Тук гледам големи страсти и спорове са се водили,кой е помак ,кой е простак и прочие...........(не може всички да сме еднакви, но всички преди всичко сме хора) И кому е нужно това, на кого му стана ясно какви са цените, какво може да се очаква в по-близко и по-далечно бъдеще, на никой не е лесно в тези времена(може би само на търговеца дето не пише на български). Кажете на тоя етап как вървят посевите............какви са очакванията ви за добиви и т.н Дайте да говорим по същество а не да се псуваме като .............. Както съм писъл по- рано аз не съм производител, аз съм от другата страна, от страната на толкова мразените от почти всички вас търговци, но гледам да съм обективен............Ние не можем без вас,така както и вие без нас не можете(това е самата истина),знам че сега ще се нахвърлите в/у мен..........готов съм да говорим и да спорим но с доводи.....(така се ражда истината).Но приказки от сорта цената ще е 372лв/т(примерно) без никакви доводи нищо не струват,и пречат на всички.Както и обратно то де напр. аз купувам на 123лв/т. Цената се определя от пазара и от наличностите( търсене - предлагане )............ Нека направим една полезна за всички дискусия.........
  • Кво стана,изчерпа ти се репертоара ли,нямаш думи защото ти е беден речника ли???Такива сополи като тебе знаеш ли колко познавам.Да си стегнете задниците и да вървите да работите,че на сополите като тебе бизнеса им умира вече. p.s.Ако си послушен мога да ти намеря работа,пък да видим после кой,кого ще е..е???
  • ohhhh piv4ee kolko sam te ebal i tebbb maleee dobre 4e ne znaesh maleeee i sega skoro 6e te iz4ikam a ma v divaka da da otvoren si ama si gila voda 6om ne se dose6ash koi sam i za kakvo stava vapross pros tap i ne obrazovan tova si da za tova si na toq hal za6oto si itvorko

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

395 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

439 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1129 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1679 2