каква марка комбайна бихте си купили?

• S
    колеги,бих желала да си закупя комбайна- среден клас и от огромния избор на предлаганите марки се колебая каква да бъде.\r\nмоля ви дайте мнения за НЮ ХОЛАНД,ЛАВЕРДА и руските- ВЕКТОР или АКРОС.
  • K
    да имам един стар джон диар модел 970 но за 8 години работа нито веднъж не ме е оставил на нивата и със сигурност знам ,че следващата ми комбайна ще бъде отново джон диар каквато и комбайна да си вземете ако няма адекватна подръжка пиши я бегала ,за по старите лаверди знам със сигурност ,че отпред жънат а отзад сеят за новите не знам
  • Вие лично имате ли комбайн и каква е ако е удобно да ви запитам?
  • Много съм се замисляла по въпроса втора употреба и найстина виждам че на запад са доста по евтини и в отлично техническо състояние.Много от колегите през последните няколко години закупиха комбайни втора употреба и дали е късмет или БГ-фирмите не са коректни,комбайните дадоха доста дефекти-което знаете е свързано с пари, и не на последно място -нерви
  • Благодаря ви за информацията и съветите който ми давате. Харесва ми това че сайта ви е перфектен и се отзовавате на проблемите ни!УСПЕХ!
  • благодаря за мнението относно комабайна ЛАВЕРДА.И от други колеги съм чувала че са икономични и работят много добре.ЛАВЕРДА е една от марките за които определено се замислям.
  • K
    колежке хайде и аз да изръся някоя "мъдрост" -разполагате с бюджет от 250 хилки ако си направите труда да поровите в чуждите сайтове ще разберете ,че за тези пари може да си намерите доста запазени комбайни с завидно техническо състояние и не от средния а от високия клас съветвам да се преориентирате към втора употреба по простата причина ,че цените за разлика от тук на запад паднаха в пъти заради световната криза сега е момента ще си позволя и да дам насока за марка клас лексион и джон диър това е скромното ми мнение
  • D
    Силвия,най добрите комбайни които се доказаха в България са КЛАС,ДЖОН ДИЕР И КЕЙС.Също и Руските Вектор и Акрос,правят ги по линценз на Клас.Добре е да си вземеш втора употреба,само виж на компутора на колко моточаса са двигатела и вършачката.
  • Ето комбайни : http://tractor.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/118/0/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8 Моят съвет е при избора да обърнете внимание на сервизното обслужване - дали фирмата има добри сервизни техници, дали има нужният софтуер за диагностика и ремонти, бързо ли доставят части и т.н. Claas, Acros, Laverda...всички са хубави, ако говорим за евтини , нека да припомня и марката SAMPO ( 148000 eur ) : http://tractor.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0/3055/Sampo%20SR%203000 За Claas препоръчвам дилъра Универсал НВГ - професионална работа, много опит, лицензиран сервиз. За Laverda, мога само да кажа, че Оптиком са мн.добри със сервиза и вс. останало ! Относно Acros - мисля, че даже сега имат налична комбайна. Ако не бързаш много те скоро ще внесат и новия модел на Ростселмаш - TORUM
  • лаверда REV225 около 250 0000 от дже години нямам проблеми.една от наи икономичните. някои колеги се оплакват от по големите модели но при мен всичко е ОК за сега. ДАИ боже и за напрет да е така
  • нямам възможности за 450 000 лева а и не ми е необходима голям клас комбайна.средния клас комбайни са около 200 000--250 000 лева. без пари няма как да се купи каквото и да е !Така че мога да платя до 250 000.
  • Много зависи каква е земята която имаш,и много други фактори,площ,вид почва,трябва ли ти Hillmaster или не,затова ти трябва експертна оценка,а не каква марка да си купиш!Дай малко инфо.
  • Хубаво че си се ориентирал към нова,имай впредвид че и новите създават неприятности-например купена за 450 000лева Джон Диър с доста проблеми за 1 месец,Клаас еволюшън 480 също с проблеми,и ред други примери!Не купувай Сампуу,или руска комбайна,па били то и нови!Успех!Боби Никея трейд оод
  • зависи колко пари искаш да дадеш за комбайн
  • искам мнение относно МАРКАТА на комбайните. в смисъл някой колеги казват-ВЗЕМИ СИ РУСКА--ВЕКТОР ИЛИ АКРОС-- имат евтина подръжка и са издържливи. други колеги казват--НЕ , НЕ , САМО ДА НЕ Е РУСКА. решила съм да бъде нова и разбира се ако съм жива и здрава с нея ще си жъна полетата през 2011год. просто искам мнението на колеги тук в сайта,защото не съм се ориентирала към дадена марка.
  • благодаря ви за предложенията.разгледах сайта ви но предпочитам комбайната да е нова.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Комбайн John Deere 1470 мнение.

ivan ivanov: john deere са добри комбаини но 200 к с не са много

35 1

Форшрит е512/514

Здравейте! Искам да попитам за мнение на комбайните е512/14, понеже обмислям покупката на...

138 0

Case 2188

Здравейте,обмислям покупка на комбайн Case 2188, като основно ще го ползвам за услуги.Няко...

124 0

Съвет за комбайн

Aleksandr Raichev: Case 1680

288 2

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

156 0