Рецепта за хубаво домашно козе сирене

• M
    Искам да разбера как да правя хубаво козе сирене за продан . Аз и сега правя за собствени нужди но нещо не ми се получава както трябва някаде изглежда бъркам но незнам къде . Става ми на дупчици и скърца като гума . Ето резултата
  • B
    За да ти се получи сиренето ти трябва помещение с подходяща температура-това е задължително.Сирене се прави и се съхранява на хладно.Млякото преди да се подсири се загрява до над 70 градуса-това се нарича пастьоризация.Сиренето скърца като гума,когато сложиш повече мая от необходимото количество!Пусни една търсачка за технология за производство на саламурено сирене и ще прочетеш всичко от-до.Ясно е,че в домашни условия не можеш да постигнеш качество на сирене,направено в професионални условия,но не е невъзможно да се научиш да го правиш с приемливо качество и да го продаваш в околността.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

172 0

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

485 1

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

652 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

262 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

927 2