Рецепта за хубаво домашно козе сирене

• M
    Искам да разбера как да правя хубаво козе сирене за продан . Аз и сега правя за собствени нужди но нещо не ми се получава както трябва някаде изглежда бъркам но незнам къде . Става ми на дупчици и скърца като гума . Ето резултата
  • Мирко поздравления, че най-после си инсталира кирилица!Сега ако поработиш върху правописа и махнеш козата от снимката цена няма да имаш.Все пак тая коза под която е името ти не си ти, нали? Колкото до дразнителите не си прав. Трябва да има дразнители да събудят тоя заспал народ. Да го нашибат с копривата за да се размърда. Я виж тоя заспал и скучен форум как се раздвижи.Иначе под твоето запитване за козето сирене щеше да има 2 или 3 рецепти и край.
  • M
    Отново не съм съгласен за завистта и ,че българина завижна на този който има нещо повече от него . Аз съм на принципа който може и знае как да си завърти бизнес нека си върти . Дали е с животновъдство или нещо друго няма значение важното е да си изкарва хляба . Сега какво излиза ,че аз като искам ферма за кози дай да завиждам на другите които имат ли ? Ми нека си ги имат хората си борят трудят и си имат . И все пак нека има и такива за да дават за мижави стотинки на такива анoнимни дет купуват мляко на безценица и се крият под анонимни имена ,защото ги е страх да се изправят очи в очи с хората защото да не ги засрамет ,че са мушенници и измамници който се гаврят с човешкия труд . Това е от мен мисля ,че достатъчно внимание ви отделих 1 април и виолета повече не мисля да се унижавам да говоря неща който нито ми подхождат нито искам да говоря но вие сте такива дразнители ,че колкото и човек да е културен може да го направите простак .
  • Хора,на вас мирогледа ви стига до пред носа.Решавате си нещо и опонента за вас е луд и ненормален. Veseliatkat ти определено вярваш в приказките на братя Грим.В бизнеса приятелю няма големи и малки,има бързи и бавни.Проблема ти е че приемаш позицията на малък и мислиш,че там ти е силата.Представи си че работя над 5000 дка земя имам 300 животни,които тепърва ще увеличавам,над 2000 дка. пасища,собствено предприятие за кисело мляко,кашкавал,краве сирене и още куп изгъзици,няколко фирмени магазини,транжорна за месо и собствен разнос с 15 хладилни буса за да стигам до крайния мой клиент-магазините. Та въпроса ми е ти на мен с какво ще ми се противопоставиш.С гол пищов и развято знаме ли? Не разчитай на медиите да те хвалят.Те от това нямат сметка.Те искат сензации,а вярвай ми вие сте доста заблудени и ще им дадете доста храна за изява на тези кръвопийци.Очаквайте тотален срив в домашните продажби. Така както се опитват да съсипят преработвателите,така и на фермерите няма да им се размине. Нима всичките 250 мандри в БГ правят боклуци? Не но това остава в съзнанието на обикновенния човек след техните статии.Пък анонимен съм,защото така трябва.В нормалния живот,аз с такива като вас рядко контактувам и причината не е в мен,а в манталитета на българина за който е нормално да завижда и мрази хората които имат нещо повече.Това за съжаление не е спортна завист,а чиста проба злоба и омраза.Тук влизам за да се развличам и да сверявам часовника дали гореказаното със завистта е още в сила и дали се променя българина.За съжаление НЕ.
  • S
    виолета - ne6to ne razbrah posledniqt ti komentar no edva li 6te e mnogo vajno ako ima6 da mi kaje6 me6to sam si ostavil skypeto v profila si a za kulturniq iskam da mu kaja s risk da mi iztriqt profila 4e moje da go duha qvno vlizate tuka samo da draznite
  • V
    Първоаприлски -язък ,че ми съсипваш рождената дата, но както и да е, нещо ми се струваш леко притеснен и издразнен от нас животновъдите!Да не надушваш ,че ти иде края на хегемонията на мастит млекопреработвател на върха на хранителната верига хахахаха!Това да гледаш животни не е като бъркаш блювочи и да ги продаваш за сирене и млечни продукти!Ако си мислиш ,че можеш да опечеш тиквето с животните давай! С много пари всеки може да гледа животни, ама я да ти подбием пазара такива като мен след наредбата и да почнеш да си броиш кинтите тогава ще те видим що за играч си!Има един лаф "На хубава жена всеки може, ама я пробвай някоя дебела и грозна да те видим що за ебач си!Искам да кажа я остани да гледаш животни с ограничен фин. ресурс ха да те видим тогава!Факт е че си се принизил да говориш с нас животновъдите (щото до скоро ни отебавахте като нещо низше , долно ,миризливо) говори че усещаш накъде духа вятъра!Николай Хайтов има в един разказ една сентенция ,че тръгне ли светът да си събува папуците ,връщане назад няма!Така е с клиентите ви -надушат ли един път с какви боклуци ги храните от десетина години ,ако ще и без пари да им ги давате няма и да ги помиришат!Малко шум в медийте и ела гледай, не ми се хвали че била се увеличила продължителността на живота, от вас идва само намаляването и!Ебахти хората ,бе вие ги задръстихте от палмови боклуци и нефтени маргарини то не е чудо не е за приказка!Ми май ми се струва ,че европата ви натиска с тези наредби ,иначе вие властта си я държите яко!Хайде сполай ти !
  • Изобщо не се сърдя на "sve_liu" защото единствено той разбра за какво става въпрос. Тия неща се научават на определени места.Затова няма да го питам дали има брат близнак и къде е сложил кутията.Защото оказва се, че и деца четат този форум.
  • за каква култура призоваваш като нахрани тая дето се пише виолета с оная си работа [:slap:] представям си как въспитаваш децата си
  • B
    Приятелю,и аз като Мирко живея в забутано село и произвеждам мляко и ограничени количества сирене(между другото от пастьоризирано мляко).Хората,които купуват от мен,надали смятат,че продукцията ми е,както ти се изразяваш,лайна или боклук.Лайно е кисело мляко,произведено от млекопреработвател,което оставено извън хладилник неопределено дълго време,не вкисва въобще-това е мое мнение.Аз такова мляко не ям,детето ми също.Лайно е сирене,което струва в магазина 3 лева и не е произведено от свежо мляко. Обясненията,които си написал за това как аджеба е правилно да се произвежда сирене са много изчерпателни и смятам,че имаш нещо общо с млекопреработвателния отрасъл,може би си работил някъде като технолог,но фермата с двата тона сирене на ден са според мен някакъв филм,в който си се вкарал и ако сам си вярваш,за такива състояния като твоето в психиатрията си има диагнози. 1 април е ден на шегата и лъжата-затова ли си избра да драскаш под този псевдоним-понеже убиваш свободното си време,като дразниш и пускаш по пързалката,а?
  • Ако искате пишете и на патагонски аз такива постове ги пропускам.Следователно си губите времето за писане.
  • Хора, не знам за какво е всичката тази злост. Със сигурност аз бях най-изчерпателен по темата,като просто изказах мнение,като човек на който това му е работата.Написах че това сирене е опасно от гледна точка на това,че не се знае какви колиформни бактерии има след като не е пастьоризирано млякото.Вие искате да ме убедите,че след като е домашно значи е "мого убаво".Аз пък ви казвам,че няма клиент на който да му хареса шупнало и миризливо сирене.Освен ако има проблеми с дихателните пътища и вкусовите рецептори.
  • S
    mai taka se nalaga molq vi za po kulturni izrazi i decata mi vlizat v tozi forum
  • I
    колеги обичах домашното сирене но след коментарите по горе ще триабва пак да ходиа в магазина.
  • bahtiii i p1rvoaprilskiq gei bih ti razbil halkata s na dqdo borma6inata muhlqr ne se zaqjdai s horata be prostak ako ima6 da kaje6 ne6to smisleno vlizai v temata ako nqma da go duha6 i vseki ima pravo da si pi6e koi kakto si iska i na kak1vto ezik si iska pedal zabluden
  • M
    Хаххахаха, много си смешен и жалък. ти от къде знаеш какво произвеждам и как го продавам и какво е качеството му. Ти се изхвърви че продаваш тонове сирене на ден, но не казваш къде и каква му е марката, атакуваш за да се защитиш, но точно при мен няма как да мине. И като как точно калкулира цената на сиренето такава като е от истинско мляко. Доста мандраджии ще ти завидят.Според мен, нито сирене провиш, нито имаш ферма, но пиши си щом те кефи и нямаш друга работа. Опиши мечтата си пък може някога тя да стане и реалност.
  • Metsanat нещо не схванах за какво трябва да се оправдавам.За това че правя сирене от мляко ли? Продавам от 4,20 до 6,00лв за килограм. Естествено не шупнали миризлаци. Но вие сте от тези които само плачете и такова истинско сирене не купувате. Предпочитате с палмата,защото за толкова ви стигат кинтите.По тази причина ви се струва че всички преработватели работят с лайна. На veseliatkat мога да кажа че от такива производители ми писна и по тази причина направих ферма.Така че всичко с времето. Помислете скоро какво ще си правите лайната пардон млякото което произвеждате.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

172 0

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

485 1

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

652 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

262 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

927 2