кажете колеги как по законов път можем да решим проблема с дивеча по нивите ни.

• I
    кажете колеги, как по законов път можем да решим проблема с дивеча по нивите ни.
  • V
    Колеги ,за отклоняване на дивеча да заобикаля Вашите ниви можете да използвате подходящи репеленти, но , поради това ,че са скъпи и не дотам ефективни, ще Ви препоръчам следната изпитана рецепта.Вземате от съответните фризьорски салони подстриганата коса / чоп/ и поръсвате с нея пътеките от които навлиза дивеча, или всички страни на нивата и проблемът се решава за около 20-тина дни.Човешката коса задържа миризмата на човека около 3 седмици, а при наличието на такава , дивечът страни от нея!!!
  • J
    Аз съм и ловец и арендатор и имам много поразиии по нивите но най вече от "другарите" в дружинката. Няма оправия с тях ако кажеш че там има дивеч на ловците те щете "оправят" така че ще го помниш дълго. Много жалко на е факт
  • J
    Аз съм и ловец и арендатор и имам много поразиии по нивите но най вече от "другарите" в дружинката. Няма оправия с тях ако кажеш че там има дивеч на ловците те щете "оправят" така че ще го помниш дълго. Много жалко на е факт
  • G
    да му го откраднат ли с дивеча оправия няма законите са тъпи а и с тази забрана за отстрел на сърни се навъдиха много гоня ги с джипа като спра и те спират на 20 метра чакат ме да се махна и пак влизат колегите са прави бум и на суджук какво национално богатство аз да го духам а някои да ходи да си прави кефа да ги гърми пък и накои да му взема пари а съсипаните ми насаждения.........
  • E
    Сложи си ЕЛЕКТРОПАСТИР.Ще ти излезе много по-евтино и е гарантирано. Обади ми се на 0885-424-989 или на [email protected] или пък във форума.
  • няма решение на този проблем всяка година по 30 -40 дка дивите прасета ми унищожават от блока но това става преди откриване на ловния сезон
  • S
    От тях отърване няма колега! Няма как и да ги стреляш,че са по добре въоръжени и от армията! [gun]
  • a kak da se otarvem ot lovdjiite koito gazya s djipove iz nivite s rekolta
  • S
    zakonov red niama [gun]
  • I
    дивечовъдните станции отказват да плащат щетите нанесени от дивеча,
  • Аз също имам подобен проблем, нивите ми са до резерватв който се развъждат без контролно елени , който от своя страна унищожават реколтата
  • Няма да си напиша името, защото знам какво ще последва като реакция. Ни всички постове след въпроса, са ужасни. Човекът има проблем, който иска да разреши без да нарушава закона. А всички сте се втурнали да му обяснявате какда го наруши. Какво ви става, бе хора ? Този дивеч е част от националното ни богатство ! То е като да си палите къщите, защото скърца вратата и ви дразни. Колега, проблемът съществува, защото са нарушени хранителните вериги в природата. Иначе казано, няма ги естествените врагове на този дивеч. Изключение за територията на България правят мечките - там проблемът е друг - силно стеснени територии на обитание заради сеч, застрояване и т.н. Наистина е важно за какъв дивеч става дума. Но мисля, че ви давам добра насока за размисъл. Имам усещането, че сте разумен човек и ще успеете да разберете къде е корена на проблема ви.
  • Колега- първо трябва да изкара курс за ловджия и тогава да си купи нещо от гореизброените оръжия.
  • Ами законовия начин е следния : Избираш си, купуваш си и си регистрираш поне едно от тези : ИЖ, Beretta, Benneli, Browning, Blaser, Mauser, Mossberg, Merkel, Remington, Fabarm, Fair, Sauer
  • S
    Ти само спомени пред един ,двама ловджий че има дивеч в нивите ти [:talk] и......... само гледай. ОТ цялата околия всичи дето имат оръжие ще се втърнат да бракониерстват.Особенно ако е стадо-свиня майка с приплоди

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

401 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

467 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

263 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

802 0