Здр. колеги искам да попитам с кое има по малки рискове от загуба

• M
    Здр. малко се позамислих дали да се захващам с крави или с кози май с козите ще имам по малки разходи имам и одопства за около 40-50 кози също така и ясли ,а и козите са ми слабост и няма да се налага да взимам кредити и тем подобни глупости . Нека всеки който може да ме насочи да пише на всички предварително благодаря .
  • M
    Еми аз конкретно не мога да кажа колко доя ,защото единсвено 2 от козите са при мен от самото раждане на малките . Джена ми дава около 4 литра на ден Викито 2-2.5 На ден Джена 2 ярета Вики 1 по 5 лв. кг. ги продавах млякото от 2 месеца ми се отвори пазар на 1 лв. л. от с.Гложене Тетевенско съм . Но мисля Май Юни ще взема още кози .
  • Пътищата са ясни: 1. Увеличаваш продукцията, мляко и ярета при същите цени. Увеличаването става или като качиш бройките или като увеличиш продуктивността. Продуктивността се увеличава като ги храниш по-добре или като подобриш стадато. 2. Търсиш по-добра цена за яретата и млякото; 3. Намаляваш разходите. За да ти се отговори конкретно пишеш конкретно - колко мляко ти дават, колко ярета раждат, по колко ги продаваш, откъде си и т.н.
  • Zdravei te iskam da se dopitam s vas imam 50 kozi dai te mi savet kak dase vazpolzvam ot tqh za sega predavam mlqkoto na mandra i si prodavam qretata nqkoq programa da mi kajite ili ne6to podobno ....
  • M
    Mislq 4e nqma da e za dalgo taz pe4alba na ovcete horata zapo4vat da tarsqt vse pove4e kozite produkni ot kolkoto ov4ite i mislq 4e skoro shte se opravqt neshtata s prekupvatelite mlqko i qreta da ni davat na kozevadite po razumni ceni vse pak trqbva da badem optimisti i da vqrvame 4e shte uspeem .Uspeh na vsi4ki .Nqma da se predavame nali ?
  • козел ако четеш внимателно ще разбереш ,че в момента отглеждаме овце и крави 160 овце и вече 18 крави ,кравите ги държим от уважение и почит към баща ми той и е голям фен и няма как , същевремено притежаваме изкупвателен пункт за сурово мляко изкупуваме козе мляко от 2 колеги с по 80-120 кози и прекрасно и знам проблемите козето мляко е с от 5 до 9 ст по скъпо от кравето а за приходите от овцете не мога да говоря в детайли щото вече сме обложени с данък но не забравяй ,че там има месо плюс мляко така ,че от трите направления овце,кози крави овцете печелят от всякъде така е в нашия регион
  • Качаков , кажи къде е тая далавера в овцете , че не я схващам?
  • M
    Ve4e reshish okon4atelno s kakvo shte se zanimavam reshenieto mi e KOZI (ne izle4imo bolen sam na tema kozi ). Bashtami kato iska kravi da si gi gleda az se zalavqm ot proletta zdravo s kozite do drugata esen trqbva da stanat pone 30 ot segashnite mi 5 . Nqkoi moje li da mi prepora4a poroda kozi za mlqko
  • M
    Az 4e nqmam obrazovanie nqmam no ot kozi razbiram mnogo pove4e ot kolkoto razbirat nqkoi drugi hora ima nqkoi koito neznaqt i kak se doi koza ,a kolkoto do me4tite me4ti mnogo no ako nqmash pari za da gi usashtestvish p..ai im na me4tite shte si ostanat samo me4ti
  • абе анонимния и кво ще прави с това образование ,знаеш ли колко образовани хора работят за 300-400 лв,образованието е най малкия проблем предвит настоящата образователна система вкарваш една камара пари и излизаш образован но некомпетентен
  • абе анонимния и кво ще прави с това образование ,знаеш ли колко образовани хора работят за 300-400 лв,образованието е най малкия проблем предвит настоящата образователна система вкарваш една камара пари и излизаш образован но некомпетентен
  • Абе момче мечтите са хубаво нещо но за да управляваш стопанство ти трябва образование а като гледам на теб ти липсва затова вместо да се занимаваш с глупости си наблегни на учението а козите ти на този етап да си останат хоби
  • мирко стигнете до компромисно решение и започвайте овце ние гледаме и крави и овце за кози неща да чуя далаверата е в овцете мое мнение
  • M
    Da gledam kozi toi i sq samo se cupi za tezi koito imam izglejda krava mu e za.i.ala o4ite samo za kravi misli i s tozi kredit kadeto go e namislil ot 35 000 prosto shte si sloji glavat na lava v ustata mi shte sloji i moqta ,4e cql jivot nqma da moje da se izplati vseki mi go kazva . A az misleh druga prostotiq da napravq da prodam kravata teleto i agregata i da si vzema 25 kozi i 1 pra4 i kato go popitah za mandrata dali vzima koze mlqko i toi vednaga se useti i me nahoka edno hubavo i az si zamal4ah da ne vzeme da mi prodade i te det sa mi sega . Te sega po nahiq krai sa po 70-80 lv kozite za pra4ovete neznam ,no mislq 4e kam 200 lv shte namerq hubav pra4 ,no problema e ,4e toi ne e saglasen . A az sam roden za kozi ve4e imam i opit s tqh znam kat se razbolee nqkoq kakvo da napravq za da si q izlekuvam ,a kato se razbolee krava nishto ne znam za tqh gledam kato indianec pisheshta mashina prosto si znam 4e s kozi shte mi e po dobre no nqma koi da me razbere .
  • V
    Кредита може да не е глупост но кредит за животни си е пълна глупост.
  • M
    С кое не е съгласен?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

148 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

436 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

653 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2