Здр. колеги искам да попитам с кое има по малки рискове от загуба

• M
    Здр. малко се позамислих дали да се захващам с крави или с кози май с козите ще имам по малки разходи имам и одопства за около 40-50 кози също така и ясли ,а и козите са ми слабост и няма да се налага да взимам кредити и тем подобни глупости . Нека всеки който може да ме насочи да пише на всички предварително благодаря .
  • M
    Еми аз конкретно не мога да кажа колко доя ,защото единсвено 2 от козите са при мен от самото раждане на малките . Джена ми дава около 4 литра на ден Викито 2-2.5 На ден Джена 2 ярета Вики 1 по 5 лв. кг. ги продавах млякото от 2 месеца ми се отвори пазар на 1 лв. л. от с.Гложене Тетевенско съм . Но мисля Май Юни ще взема още кози .
  • Пътищата са ясни: 1. Увеличаваш продукцията, мляко и ярета при същите цени. Увеличаването става или като качиш бройките или като увеличиш продуктивността. Продуктивността се увеличава като ги храниш по-добре или като подобриш стадато. 2. Търсиш по-добра цена за яретата и млякото; 3. Намаляваш разходите. За да ти се отговори конкретно пишеш конкретно - колко мляко ти дават, колко ярета раждат, по колко ги продаваш, откъде си и т.н.
  • Zdravei te iskam da se dopitam s vas imam 50 kozi dai te mi savet kak dase vazpolzvam ot tqh za sega predavam mlqkoto na mandra i si prodavam qretata nqkoq programa da mi kajite ili ne6to podobno ....
  • M
    Mislq 4e nqma da e za dalgo taz pe4alba na ovcete horata zapo4vat da tarsqt vse pove4e kozite produkni ot kolkoto ov4ite i mislq 4e skoro shte se opravqt neshtata s prekupvatelite mlqko i qreta da ni davat na kozevadite po razumni ceni vse pak trqbva da badem optimisti i da vqrvame 4e shte uspeem .Uspeh na vsi4ki .Nqma da se predavame nali ?
  • козел ако четеш внимателно ще разбереш ,че в момента отглеждаме овце и крави 160 овце и вече 18 крави ,кравите ги държим от уважение и почит към баща ми той и е голям фен и няма как , същевремено притежаваме изкупвателен пункт за сурово мляко изкупуваме козе мляко от 2 колеги с по 80-120 кози и прекрасно и знам проблемите козето мляко е с от 5 до 9 ст по скъпо от кравето а за приходите от овцете не мога да говоря в детайли щото вече сме обложени с данък но не забравяй ,че там има месо плюс мляко така ,че от трите направления овце,кози крави овцете печелят от всякъде така е в нашия регион
  • Качаков , кажи къде е тая далавера в овцете , че не я схващам?
  • M
    Ve4e reshish okon4atelno s kakvo shte se zanimavam reshenieto mi e KOZI (ne izle4imo bolen sam na tema kozi ). Bashtami kato iska kravi da si gi gleda az se zalavqm ot proletta zdravo s kozite do drugata esen trqbva da stanat pone 30 ot segashnite mi 5 . Nqkoi moje li da mi prepora4a poroda kozi za mlqko
  • M
    Az 4e nqmam obrazovanie nqmam no ot kozi razbiram mnogo pove4e ot kolkoto razbirat nqkoi drugi hora ima nqkoi koito neznaqt i kak se doi koza ,a kolkoto do me4tite me4ti mnogo no ako nqmash pari za da gi usashtestvish p..ai im na me4tite shte si ostanat samo me4ti
  • абе анонимния и кво ще прави с това образование ,знаеш ли колко образовани хора работят за 300-400 лв,образованието е най малкия проблем предвит настоящата образователна система вкарваш една камара пари и излизаш образован но некомпетентен
  • абе анонимния и кво ще прави с това образование ,знаеш ли колко образовани хора работят за 300-400 лв,образованието е най малкия проблем предвит настоящата образователна система вкарваш една камара пари и излизаш образован но некомпетентен
  • Абе момче мечтите са хубаво нещо но за да управляваш стопанство ти трябва образование а като гледам на теб ти липсва затова вместо да се занимаваш с глупости си наблегни на учението а козите ти на този етап да си останат хоби
  • мирко стигнете до компромисно решение и започвайте овце ние гледаме и крави и овце за кози неща да чуя далаверата е в овцете мое мнение
  • M
    Da gledam kozi toi i sq samo se cupi za tezi koito imam izglejda krava mu e za.i.ala o4ite samo za kravi misli i s tozi kredit kadeto go e namislil ot 35 000 prosto shte si sloji glavat na lava v ustata mi shte sloji i moqta ,4e cql jivot nqma da moje da se izplati vseki mi go kazva . A az misleh druga prostotiq da napravq da prodam kravata teleto i agregata i da si vzema 25 kozi i 1 pra4 i kato go popitah za mandrata dali vzima koze mlqko i toi vednaga se useti i me nahoka edno hubavo i az si zamal4ah da ne vzeme da mi prodade i te det sa mi sega . Te sega po nahiq krai sa po 70-80 lv kozite za pra4ovete neznam ,no mislq 4e kam 200 lv shte namerq hubav pra4 ,no problema e ,4e toi ne e saglasen . A az sam roden za kozi ve4e imam i opit s tqh znam kat se razbolee nqkoq kakvo da napravq za da si q izlekuvam ,a kato se razbolee krava nishto ne znam za tqh gledam kato indianec pisheshta mashina prosto si znam 4e s kozi shte mi e po dobre no nqma koi da me razbere .
  • V
    Кредита може да не е глупост но кредит за животни си е пълна глупост.
  • M
    С кое не е съгласен?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

328 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

811 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1