хладилна вана за мляко

• V
    Здравейте, имам много голям проблем със съхранението на млякото и ми се налага да потърся хладилна вана за мляко с цел закупуване. Може ли някой, който се е сблъсквал с този проблем да ми даде полезна информация. Потърсих в нета обяви, но явно е доста дефицитно и не много търсено оборудване.
  • S
    www.tonistart.com който търси нови икономични колеги.
  • I
    продавали някои хладилна вана 600литра
  • E
    kolega ima edna firma v ruse koqto gi proizvejda no 4estno da ti kaja ne sam mnogo dovolna ot tqh. moqt savet e ako ima6 finansova vazmojnost pora4ai si edna pompa ot alfa mix.moje da q dogovori6 na izpla6tane. az taka postapih i zabravih vsi4ki qdove i nepriqtnosti.firmata q ima v internet.
  • G
    И на мен ми дадоха от мандрата за три години се наложи това лято да ми допълнят фрион иса много икономични
  • M
    Любо,това е най-приемливият вариант-като начин на придобиване!
  • B
    Не знам до колко градуса охлажда, обаче ми взимат всекидневни проби , и до сега проблем с киселиноста, и въобще с млякото не съм имал!!!! Не го казах това с цел всеки да прави така мирчев!!!- а като вариянт на този който не може да си позволи вана !!!Иначе и в кладенеца е решение !Всеки носи отговорност за млякото си !
  • S
    на нас ни дадоха вана от мандрата когато се развали си пращат техник и той си я поправя за сега сме много доволни
  • G
    Колеги според мен няма смисъл да спориме, важното е че млякото ти се охлажда и това е някакво решение което си изобретил но както каза Мирчев много скоро щени погнат всичките.Ние пък лятото на кошарата докато дойдат да го вземат го слагаме в коритото на чешмата изворна
  • M
    Колега,ако до два часа след доенето ти вземат млякото,може и да не е охладено.В противен случай се изисква охлаждане до 8C,при ежедневно събиране и 6С до три дена.На твоята система по какво отчиташ градусите?
  • M
    Изисквания за качество на млякото има.Друг е въпроса,че някои мандри събират каквото им падне,но те уверявам колега,че това скоро,ама много скоро ще свърши.Не искам да кажа,че точно твоето мляко е некачествено,а че сериозните мандри в много случаи сами предоставят охладителни вани на фермите-там където има смисъл естествено.
  • B
    И кое не му е хигиеничното ??? Охладено ли е млякото - охладено е !!!Чисто ли е - чисто е !!! По пунктовете и камионите за транспортиране да не би да са по-чисти съдовете от колкото да завъртиш един гюм, и една перка с вряла вода и веро ?????Айде моля ви се без глупости !!! Поне овчарите и козарите могат по този начин да съхраняват млякото си след като няма задължителни изисквания за това .
  • G
    Според мен това е времено решение и е по трудно за подръжка смисъл хигиена но ако пък доидат на проверка
  • B
    На ваните защо има отвор капака ???
  • M
    Аз млъквам,правете,каквото знаете.
  • M
    Колега,с този отвор знаеш ли като ти измерят общият брой на микроорганизмите какво ще стане ???
Темата е заключена за коментари.

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

148 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

436 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

653 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2