почистване на котлен камак в радиатора

• I
    почистване на котлениа камак в радиатора.става ли с сода каостик?
  • Котлен камък /тоест калциеви соли/ май няма как да стане с сода каусти/натриева основа/. С киселини или производните им препарати/с такива чистят поилните системи/ - най-вероятно да. А содата да изчисти мръсотия - може.
  • I
    не ми се свалиаше радиатора направих 10-процентов разтвор на содето работи 10 минути на 80-градоса после го промих истече мрсотиа ниамам проблем с саидинениата
  • колега защо не пробваш с добавка за промивка на радиятор. аз съм използвал за моята техника на немската фирма LIQUI MOLY и съм доволен.като не ми се сваляше радиятора налях я поработи при работна температура колкото ми казаха после промих с вода няколко пти и си реших проблема
  • N
    И още нещо ще ти кажа ,тъй като си свалил казанчетата пусни му и един шомпул/вътрешно почистване със специална шина която минава по тръбичките/.Но ако имаш затапени тръбички по тях недей пуска шомпула.
  • N
    Сваляш казанчетата на радиатора слагаш го във вана заливаш го със вода и малко отгоре да има завираш водата и слагаш 2 бутилки сода каустик отпянваш го до чисто за последното се шегувам а завирането на водата става най добре със автомобилни гуми.Преди още да е истинала водата вадиш радиатора и го миеш със струя на чешмата или на водоструйка.А радиатора преди да го сложиш във ваната го вържи със дълги телове за да го извадиш от ваната по лесно.След като извършиш тая процедура ми пиши тука дали има ефект.Успех
  • F
    само със сода каустик недей, вчера си пробих радиатора със сода каустик. Ако все пак решиш да рикуваш го направи със сода каусик и вода ( р-р между двете за да не е толкова концентриран р-ра )
  • наи добре става с не гасена солна киселина такава кадето я гасят с цинг и ъ исползват за почистване при запояване сипваш ги в двигатела работи 5 10 минути и плакнеш повярваи ми има ефект даже се исползва в бетоновите възли с нея чистят миксерите от полепналия бетон
  • Z
    на колата съм го правил със суроватка обаче проблем е ако има дупки избива веднага
  • I
    На една комбайна го чистих но смъкнат в един казан на 100л вода 3-3,5 сода извари се после изплакване с вода светна като нов от всякъде
  • I
    чул сам че двигателиа требва да загрее сипваш содето работи 5-10 минути и плакнеш.но колко процента да е содето?да не вземе да изгори ниакое саидинение тава ме претисниава
  • I
    Смъкваш разглобяваш казанчетата ако може и изваряваш би трябвало да стане

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Отказ от Категория?

Здравейте колеги, бих искал да попитам дали мога да откажа категория която вече имам (ТВК-...

46 0

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

102 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

77 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

181 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

661 0