колко семе картофи е разхода за 1 декар

• V
    знае ли някои колко семе картофи е разхода за 1 декар и какав е добива
  • Q
    nqkoi mojeli da mi dade nqkakva informaciq za sort aga
  • E
    търся рани картофи за сеене бургаска област
  • V
    от 24 май, но е ориентировъчно,различните региони, различни срокове на засаждане.общо взето видиш ли Жълтеене на петна по листата вече закъсняваш станат ли кафяви вече няма смисъл
  • през 10 дни от кога
  • V
    за пръскането за колорадския бръмбар знаеш като се появи пръскаш. за телените червеи предварително актара или шнекенкорн.с болестите е по интересно . икономически опасни са маната и кафявите петна. не подценяваи и гниенетата общо взето изтегли си от нета схема за пръскане на картофи. ще те светна че пръскане през 10 дни с ридомил ще те спаси
  • холандските,не че ги защитавам и те са бандити т.е.българите които ги представят,но стоката е добра ползвам я много години.
  • лицензираните търговци дават ли някаква гаранция за семето което продават.чел съм в други форуми че не винаги е така както представят нещата
  • и на мен никак не ми се дават наистина нереално високи цени,но мога поне да спя спокоино,че парите и труда,които влагам няма да отидат на вятъра.Избора е твои.
  • преди 12-13 години се занимавах с търговия на картофи.карах от район доспат и съм продавал много семена.с който съм разговарял после от тези на които съм продавал всички са били доволни.не мога да разбера защо трябва да се дадат по 2лв и повече за кг вносни семена щом могат да се закупят за стотинки български семена от хора които цял живот са се занимавали с това
  • защо тази година да не доиде края на света?
  • C
    seme da iskas priyatel ot smolyan
  • Не се лакомете тази година да гледате картофи,освен ако не сте професионалисти.Иначе картофа е култура,която често води само до загуби.Относно семената, взимайте си ги от вносители,които знаят какво продават-има различни сортове за различни цели и е много вероятно дори да си купите качествени семена да се окаже,че не са подходящи. Големите фирми имат големи бази и картофите се продават от хора,които са наясно с тази култура Иначе относно семената-Продават се на размножение и на размер.Има семена Елит и семена Клас А,Б и натам.Това което се продава масово е Клас А в размер 35-55мм,като идеята е,че е вносителят не може да знае какъв е средният размер-въпрос е на късмет и гледане.Примерно миналия сезон масово семето беше едро,тази 90% от семената които са минали през мен са видимо по дребни.От там сеитбената норма варира от 250 до 400кг-обикновенно е около 300-естествено има различни схеми,различни почини за засаждане,различни цели и тн.Ако не сте в час -не гледайте картофи,особено тази година
  • а някакви препоръки относно препаратите.кога и колко пъти се пръска.каква тор се ползва
  • Добра обработка на почвата,подходящо торене/не е лошо да се направи анализ за запасеност и киселинност/и стигаме до фактора, от който зависи 70% от добрите резултати- семената. Избор на подходящ сорт -с къс, среден или дълъг вегетационен процес.И особено внимание за здравното състояние на семената- както по-горе писаха,да имат документ за произход7етикет и сертификат за качество. Етикетите са паспортите на стоката-там е написано всичко-кой го е произвел, сорт, класа и след това ако има проблеми ще можете да търсите отговорност.Има Национална асоцияция на картофопроизводителите, която се бори с търговците- вносители на посадъчен материал, торове и препарати за смъкване на цените, за качеството и отговорностите.Вече втора година големи производители от Самоковско, Кюстендилско, и др. работят немски и френски семена, които по нищо не отстъпват по добивност, кулинарни качества и здравина на холандските, за които може да се каже че са мнооого скъпи, а не би трябвало. Голям проблем при картофопроизводството е поливането, добре е, че ще имате възможност за това.Внимавайте да не си заразите почвата със сериозни вредители, като заразата може основно може да стане със заразени семена. Успехи!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪 https://www.youtube.com/watch?v=Pc6mnzoUrDw

84 0

Образуване на клубени преди поникване.

Здравейте, не съм професионалист и нямам много познания , за това искам съвет. Засадих з...

91 0

Колко съществен проблем е пирея?

Здравйте, Искам предварително да се извиня за евентуално глупавия въпрос, който задавам,...

135 0

Помогнете, моля :)

Здравейте, Имам нужда от помощ и мнение по въпрос, понеже ми се случва за пръв път и не з...

204 0

картофи

как да съхраня картофите от мухата

197 0