Съвети при стартиране на ферма за пилета

• K
    Здравейте, аз искам да развия ферма за пилета с капацитет 50 000 бр., интересуваме как седят нещата относно изкупуването им. Не съм сигурна как е в България, съществува ли вариант, в който се сключва договор с по-големи ферми, който ти дават пилета и храна, отглеждаш ги и им ги продаваш.. или сам си осигуряваш пилетата, храната и ветеринарен контрол и съответно си търсиш кой да ги изкупи? И ако има някой да сподели опит ще съм благодарна.. Някой ако може да ми обясни как седят нещата и как се процедира ще бъда много благодарна!
  • J
    Аз работя с Пилко Разград и съм от Добрич, до колкото съм запознат съм една от най-далечните ферми от кланница, така че при теб едва ли ще се случат нещата. За ферма с капаците 50 000 бр израдена от нулата, ще те заболи главата ако тръгна да ти разказвам какво ти трабва и колко пари ти трябват. Приблизително мога да ти споделя ако си построиш две сгради с термопанели и изпълниш всички изизквания + оборудването за сградите може и да се побереш 500 000- 700 000 евра. Ако използваш ферма под наем и закупиш само оборудване ще ти коства около 100 000 евра. Но да влагаш толкова пари с сгради който не са твои си е риск. Третият варият да закупиш някоя изоставена ферма и да ремонтираш нея- и там едни хиляди евра. И Пилко е единствента кланица за която аз знам (семеен опит 30г) работи по метода който ти искаш- със договор, те ти доставят всичко и накрая ти изкупуват месото. Ако имаш конкретни въпроси можеш да ми пишеш на лично.
    • И
      ЗдрАвейте господин (jacob87), имам няколко въпроса към вас ? Как мога да се свъжа с Вас?! Благодаря предварително
  • K
    Благодаря!
  • A
    Първо започни с прочита на тази Наредба http://lex.bg/laws/ldoc/2135525777 Ако смяташ, че си спазила условията или можеш да ги спазиш, преминаваш към Второ- имаш ли пари да я оборудваш или, ако е оборудвана дали отговаря на условията за хуманно отношение към птиците. Трето- за тази бройка, която искаш да зареждаш ти трябват на грубо по около 4 лв на брой. Четвърто- пазар може и да има може и да няма. Гледам си от Софийско- там пазари има, но не знам за начинаещ как са нещата. Пето- при продажба всички искат фактури с ддс. Следователно трябва да се регистрираш по ЗДДС. Шесто- най-вероятно ще ти трябват по-малко пари, ако започнеш с договор към някоя фирма. Но и в първия си пост писах, че освен Пилко Разград други не знам. Но пък съм сигурна, че на такова разстояние няма да се съгласят. Та, в общи линии е това
  • K
    Благодаря за отговора! Да, предполагам, че звуча оптимистично, но наистина не се намира лесно информация , затова ако ми разясниш какви са условията и процедурите, които са необходими...никъде не намирам информация как седи въпроса с изкупуването на пилетата за месо..,.защото давам за пример Турция е така, големи ферми сключват договор с по-малки фермери и им предоставят храната и пилетата и ветеринарния контрол..., явно тук не е така.., Знам, че много неща ми липсват, затова ще съм благодарна за всякаква информация Още веднъж благодаря, че писа
    • О
      Здравейте! Ако работите още в фермата може ли телефона за връзка. Благодаря ви
  • A
    Здравей! За моментната ситуация звучиш прекалено оптимистично. Но откъде да знаеш пък каква е ситуацията като инфото за нашата дейност е апокрифно четиво. Но няма да гледаме в черно. Според мен, ако имаш излишни пари за харчене и не търсиш увеличаване на капитала- действай. Знам само за Пилко Разград, че работят с договори. Дано поне си запозната с всички изисквания за да достигнеш заветното "Да" за стартиране. Положението е зле в момента(не помня никога такъв срив), а съм в този бранш повече от 20 години.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

136 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

59 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

289 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

392 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

437 2