Въпрос относно субсидии в лозарството

• P
    Здравейте, искам да попитам колко лева е субсидията за 1 дка лозе . Благодаря предварително!!!
  • D
    По линия на директните плащания, т.нар. СЕПП - получават се европейските средства, няма доплащания от националния бюджет (които последните години са по 2-3 лв.), ако лозята са винени + т.нар. преразпределително плащане - ако стопанството е до 30ха. Това е +50% върху първото плащане. Ако лозята са десертни, можете да кандидатствате и по схемата за обвързана подкрепа "плодове и зеленчуци"
  • A
    За лозята дават ли се субсидии?Тъст ми казва,че за лозето не давали субсидии или скатава кинти?Мисля към 30 35декара са лозята.Регстр е като зем производител. Мани, мани. Ха, сега му дръпни едно разследване.
  • C
    За лозята дават ли се субсидии?
  • M
    Под 5 дка не може да се подават за субсидия, т.е. 0.0 лв е субсидията. Ако има 5 дка лозе, то тогава зависи от много неща, но да кажем минимумът е 45лв/дка.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

запитване

нямам опит в отжлеждането и грижи за лози - мисля са различни сортове , винен и десертни ....

45 0

моля за помощ

fermer123: Добива зависи,както от теб така и от природата, 3 години не чакай добив. Аз бих ти препоръ...

1660 11

Лозарски Трактор . Болгар , Т40 , Лтз , Мтз или друг ?

Zevs: Потърси си лозаро-овощарски трактор Pasquali, Antonio Carraro, ISEKI и чак тогава си купи...

1696 2

Присаждане на лози

Accord: Института в Плевен

1656 1

Изсъхване на лозовия плод - фаза цъвтеж

syfury: Със снимки трудно може да се определи заболяване с точност, а без е близо до невъзможното....

14319 27