Знаете ли нещо за традиционните коси за косене на трева?

• D
    Някой знае ли какви са Австрийските ръчни коси за косене на трева ?Като марки,цени /например-змиорка ,сърчанка и др./Как да ги разпознаем, измежду другите произвеждани от различните производители?На какъв саит и къде в интернет да намеря такава информация?Благодаря ВИ предварително!Делчо!
  • K
    Дельо, искам само да добавя, че ножовете на "ония" коси - по 30 - 33 лв, бяха като от оризова хартия дебели и се гънеха като мокра хартия на вятър....
  • K
    не зная дали са австрийски, но ми трябваха 3 коси спешно - за разчистване на пасища. и отидох там, където би трябвало да има всичко - Практикер, Алати, Бриколаж.... В практикер имаха едни устройства, дето са с много добро закрепване на ножа, обаче не знаеш как да подхванеш устройството - приличаше на детска играчка, дето нито сила, нито посока има. после в алати и бриколаж - имали само листове, ама им свършили дръжките.... и на 3те места една коса струваше (заедно с косилото) около 60 - 70 лв. а ножовете бяха или турски или китайски. и накрая отидох в един обикновен склад за земеделски и железарски материали и си купих 3 коси с руски ножове и подходящи косила за 54 лв трите. не знам тогава защо ти трябват австрийски. В смисъл - сигурно австрийските са много добри, ама тука освен турско и китайско на цената на Австрийско - едва ли ще се случи. аз затова заложих на познатото. Руския брат от едно време знае как да кове стомана...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с Джон Диър 342А

Здравейте, имаме проблем със сламопреса Джон Диър 342А, буксува шнека на подбирача. Натегн...

81 0

Каталог за Claas Markant 60

Здравейте, трябва ми каталог на резервните части за сламопреса Клас Маркант 60. Ако някой...

79 0

Специализирани сервизи

Не използвайте така наречения оторизиран сервиз Аделина 1016 ЕООД. На 12.05, около 11 часа...

128 0

Дълги бали от John Deere 342A

иво: колега би трябвало да е от врътката за размера на балите.ако ти са износени зъбчетата и ка...

246 1