ТОРОВЕ НА ТИМАК АГРО ИЛИ ЛЕБОЗОЛ ?

• D
    Колеги, мисля, че ще е от полза кой каквито наблюдения има за тези торове да ги сподели. Аз съм силно раздвоен на кои торове да се спра тази година, като според зависи от избора ми мога да спестя до 85 лв на тон. Не е никак малко, но дали няма да се отрази на ефективността?
  • S
    Цинков ацетат дихират 98 %. /цинков хелат, органичен цинк/ като микротор за почвено и листно подхранване на траини насаждения и земеделски култури /царевица, слънчоглед/ при цинков дефицит. Цена: 25 кг. - 150 лв. и куриески. За контакт 0876265091. Симов. Приложение. Цинков ацетат 8 % воден разтвор за торене. Микроелемента Цинк става по-малко достъпен в почви наситени с високи нива на фосфор. Идеален за всички култури, цинков ацетат тор помага в развитието на растежни хормони, коренова система и влияе върху размера на семена и формирането на стъблата. Ползи от цинков ацетат 8 % воден разтвор за торене: -развитие на растежни хормони и формиране на коренова система. -необходим за образуване на нишесте при зърнените култури. -влияе върху размера на семената и съзряване на стъблата. Цинков ацетат е идеален тор при следните почвени фактори: -високо рН -високо съдържание на фосфор -високо съдържание на азот -високо съдържание на мед и манган Съвместимост. Този продукт е съвместим с повечето пестициди, обаче, не е възможно да се изпитат всички смеси от пестициди. Тестът за буркан се препоръчва преди употреба. Общо предназначение ПРЕПОРЪКИ: Торене на окопни култури: 3-20 Галона по въздух, 10-40 литра на земята. Дръвчета: концентрират 50 до 100 литра, разреден 100-500 литра. Предлагани приложения: (литра на акър, 1 акър е равен на 4840 кв. м./ Култури, като пример, но не само: Ябълки, череши, праскови, бадеми, орехи, круши, костилкови, семкови плодове и ядки 1-4 литра на акър в 2-4 седмичен интервал. Ечемик, овес, пшеница, ориз, и други малки зърна 0.5 - 2 литра - прилага се при братене, ранно зареждане и поникване на листата. Боб, грах и други бобови растения 0.5 - 1.5 литра - прилага се при ранно пъпкуване, да се повтори след цъфтеж. Зеле, броколи, моркови, лук, домати и други зеленчуци 0.5 - 2 литра - прилага се когато растежът е 4-8 % висок. Повторете на 2 седмици, ако е необходимо. Царевица, основна и сладка 0.5 - 2 литра - прилага се при 10-20 % височина на стъблото, да се повтори между 2-4 седмица ако е необходимо. Грозде о.5 - 2 литра - прилага се в покой, преди цъфтеж и след цъфтеж, ако е необходимо. Хмел 0.5 - 2 литра. Маруля, целина, спанак и други листни зеленчуци 0.5 - 2 литра - Нанесете след разсаждане или изтъняване, повторете, ако е необходимо. Лешници, фъстъци 0.5 - 2 литра - прилага се при формиране на пъпка. Повторете на всеки две дървета до три седмици. Картофи 0,5 - 2 литра - прилага се при формиране на клубени, повторете след 2-4-седмици. Малини, боровинки, къпини 0.5 - 1.5 литра - прилагат се предварително при цъвтеж повторение на 2-4 седмица Тревите, отглеждани за семена 0,5 - 2 литра. Нанесете при братене, ранно зареждане и помикване на листата.
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • P
    Здравейте колеги, някой чувал ли е за листните торове OMEX? Гледам, че имат рекламни билбордове по пътищата.
  • M
    Хора имам няколко хиляди тона птиче гюбре какво да правя: По принцип обаче имам и около 400 тона торова постеля годишно приход и не ми се мисли. Какво мога да направя по въпроса.
  • Някой ползвал ли е Микроелементите на Хеминова за жита и слънчоглед, какви са ви наблюденията?
  • ne im vervai, i na men taka kazvacha no defakto ne e taka.
  • Колеги, от Тимак ми казаха че с 15кг. Basiefertyl внесен със сеитбата и добра агрозащита, ми гарантират добив от 350кг от декар слънчоглед.
  • V
    колеги някои има ли цените на торовете на тимак-агро?искам да проверя нещо интересува ме дяукомпонентните торове за почвено и фертигация. благодаря
  • Колега по добре използвай Калий Спринт. Също е NPK но с по голямо съдържание на Калий.
  • A
    аз бях на демонстративните полета лятото в СВИШТОВСКО,имаше контроли нека колегите да споделят за мене визоално ефект личеше от листното подхранване
  • Колеги,някой от вас ползвал ли е NPK на" Тимак Агро" за слънчоглед? Техен агроном ми препоръча техният BASIFERTIL,специално бил създаден за слънчоглед.Моля,препоръчайте ми NPK и на други фирми,споделете опит.
  • В продуктите на Тимак това,което пише на етикета действително го има.Правил съм няколко анализа и никога не е имало отклонения!
  • Само за протокола-да ти кажа,че аз съм търговец на препарати и торове в София.Бивш колега съм на Мая и Валя и продавам продуктите и на двете фирми плюс други.Всеки има право да ползва това,което му излиза икономически най-евтино,но смея да твърдя,че определени продукти на Тимак действително имат страхотен ефект,говоря само за торове за почвено приложение,за разлика от продуктите на Лебозол-производителите,които са ги ползвали са много доволни за разлика от течните на Тимак.Но пак казвам - аз съм търговец и продавам това,което се търси...
  • I
    Ацетилсалициловата киселина е основна съставка на Ацетизала или Аспирина и няма нищо общо с Нитропирина. Явно стреляш на посоки в тъмното.
  • към изхел Acetylsalicylic acid/нитропирин/

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Селективни хербициди

Няма значение: Каква доза приложихте

141 2

Проблеми с домати

Здравейте! Сложих разсад преди 4 дни. Никога преди не съм се занимавал и не знам точно ка...

261 0

Калиев сулфат и троен супер фосфат

От къде в Стара Загора мога да намеря Калиев сулфат и троен супер фосфат

2884 0

Споделете съвети при торене на лозя

syfury: Здравей, Като цяло калиевите торове в България са скъпа суровина, но за щастие нашите п...

3102 4

Хербициди срещу полски хвощ при поникнали картофи

darvarq83: Имам същият плевел в царевица ,и аз не мога да се отърва от него.Пръскам с Мустанг тръшка...

4428 4