Удостоверения за наследници

• G
    Днес по радиото чух за поредната глупост която ни очаква - имало проекто закон според който Удостоверенията за наследници щели да се издават от НОТАРИУС. И разбира се понеже нотариуса няма как да знае кой на кой е наследник човек пак тряба да ходи до общината за накакво сведение и после с него при нотариуса.\r\nНе знам Вие как сте но аз имам доста хора с едногодишни договори за наем и Удостоверение за наследници и не знам ако се приеме тази промяна как ще ги карам да ходят да дават по 20лв на нотариус [angry] [angry] [angry] [angry]
  • Постарай се да сключиш договори за аренда поне за 5год на-малко.Нищо че ще платиш,но много главоболия ше си спестиш,ако кандидатстваш по проекти.Аз сега това патя,а времето ми е ограничено.
  • G
    Не за всички удостоверения за наследници ще важи. Ама това ще е кошмар ако трябва всеки от моите наемодатели да го водя до нотариус за заверка
  • Жоро, на тия явно чавка им е изпила акъла. Не вървам да са чак толкова тъпи та да въведат нотариална заверка"само за удостоверения за наследници на земеделски земи",защото в такъв случай излиза че с удостоверение от общината можеш да се разпоредиш с имот примерно за 100000 лв.-апартамент,а не можеш да се разпореждаш с някакви пикливи ниви с пазарна стойност примерно 3000 лв.
  • J
    а бе хора май и номерацията на гащите на жена ми трябваше да им я дам,7 дена ме проверяваха за-----имам едногодишни договори,удостоверение за наследници ими искат и скици за всеки имот и как да стане когато много от хората даже нямат и нотариален акт а кадастара няма как да ми издаде скица,разбира се не обвинявам проверяващите но такава проверка с толкова изисквания е направо ужас,
  • G
    Рики това ме тревожи - било проекто закон, като нищо ще го приемат
  • R
    Жоре , мой познат има един лаф - тъп като слонски задник.. ..Та и "суперекспертите" на ББ... У-нията за наследници се издават в общините /респ кметствата/ от кмета на съответното населено място , за което се заплаща съответната такса. А по закон подписа и печата му са със силата на нотариална заверка . А познай от три пъти дали общините ще се лишат и от малкото останали им приходи от таксите за извършването на административни услуги при безумно орязаните им бюджети ! Освен ако не прекроят според умствения си капацитет поредния закон.
  • G
    Въпрос а е на кого е нужно това и защо да не го повдигнем като въпрос още преди да са го приели като закон
  • A
    То нотариусите няма даго издават, а ще го заверяват. А за плащането ще си делите разходите, че и двете страни сте заинтересовани.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

75 0

Фермер, оправете си сайта

proba: Fermer, пуснахте новината, но вижте какво сте написали: ""Навес не се изисква само за пас...

137 0

ФУ за ЗП

ciko: da sama si otgowori ,kogato e zakrito ili obosobeno mqsto se iziskva kasow aparat.mojesh b...

265 2

Какво прави БАБХ, под ръководството на Д. Илиев?

Zevs: Съществуват глупости, които е способен да изкаже само глупак, Подобно на това същество И...

369 1

Прекъсване и възобновяване на дейност и субсидии

proba: Питай министъра Порожанов на МЗХ. С тях комуникацията е жестоко ограничена. Не обичат да...

470 3