Колко декара се сее с един чувал Pioneer LE25?

• I
    Колеги казаха ми че, с един чувал се сее 25 дк. в един чувал има 150 000 бр. семена изчислих трябва да се на 24 см. разстояние. Но при мен не се получиха нещата се един чувал приблизително се сеят 30 дк. сеялката си работи нормално от какво може да е проблема помогнете ми. Има ли други страдащи като мен. Благодаря ви предварително!
  • P
    Аз засях от този хибрид 100 дка. с точно 5 торби при настроика на сеалката 18.9 см. точно 20 дка. с една торба.
  • K
    Напълно си прав. Аз сея 21 дка с една торба - 7034 бр.раст./дка При по влажна година и с торове трябва и по-голяма гъстота. а при суха година и без торове (като за южна България) с по-малка гъстота. А не само телен червей.....има и щурец, има и % непокълнали семена,има и зайци които пасат поникналите вече семена....
  • G
    табличката на колегата е вярна но аз завишавам с повече от 10% иначе става много рядко особенно както не се третира и за телен червей вече. 20 - 22 дка с една торба а самата сеялка е на 18.5 поне тази година. Миналата сях на 20.5 но ми се стори рядък ще видим тази как ще е.
  • S
    Всичко зависи с каква сеитбена норма искаш да сееш т.е колко растения на декар искаш да имаш.А на колежката ще и препоръчам да обърне внимание че 5600 бр. са реколтираните растения а не посятите -има разлика. Най-добре ако искат реколтирани 6000 раст на декар да завишиш с 10% бройката т.е да сееш 6600. А с една торба е много относително колко декара ще засееш.... Колега прави си ,приемам критиката То затова с една торба сеят 23-24 декара
  • K
    Всичко зависи с каква сеитбена норма искаш да сееш т.е колко растения на декар искаш да имаш.А на колежката ще и препоръчам да обърне внимание че 5600 бр. са реколтираните растения а не посятите -има разлика. Най-добре ако искат реколтирани 6000 раст на декар да завишиш с 10% бройката т.е да сееш 6600. А с една торба е много относително колко декара ще засееш....
  • S
    По принцип препоръчителната гъстота на декар за LE 25 , е 5600 бр. на декар, така че сметнато, ако наистина има 150 000 семана в торба , би трябвало една торба да ти засее 26-27 декара. Масово колегите сеят с една торба 23-24 декара. 30 декара ми се струва, че е никак добра норма
  • M
    Колега на торбата пише 150 000 но да не мислиш че някой ги брои една по една просто теглят 1000 бр семена и после пълнят чувалите като умножат теглото на семената по 150 и получения резултат го пълнят на килограм в чували. Давам ти пример при мен със сертификат от USA торбата беше 9кг а Турския вариант 10 кг. А относно колко декара сееш си зависи как се си нагласил сеялката. Да не говорим че слънчогледа е доста трудно да го сееш точно на равно разстояние , защото съм виждал всякакви марки сеялки как сеят и нито една не бе толкова прецизна. Най-удачния вариант е намаляш разстоянието м/у семената и всичко си идва на мястото.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

ЗАСЯВАНЕ НА СЛЪНЧОГЛЕД С РЕДОСЕЯЛКА BECKER AEROMAT T6

solun1: Здравей. Сял съм с Иртем 6 редова с торовнасяне (подобна на Курт, и двете се правят в Тур...

93 1

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

855 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

345 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5636 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1670 2